Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rodzina Drozd i Pater z Chlopów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fabian Drozd
Gość





PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 2:23 pm    Temat postu: Rodzina Drozd i Pater z Chlopów Odpowiedz z cytatem

Witam,
poszukuję informacji o rodzinach Drozd i Pater, a dokładniej Jan Drozd i Karolina Pater ze wsi chłopy.
pozdrawiam
Fabian Drozd
Powrót do góry
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie na forum.
Mam kontakt z rodziną Drozd zamieszkującą w Dankowicach, pow. Strzelin. Jeżeli to jest trop, który by mógł Pana zainteresować, prześlę Panu namiary na priv.
Pozdrawiam,
Katarzyna Lisowska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pater



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzina Pater (Tomasz i Karolina zd. Michułka z dziećmi: Kazimierzem, Apolonią, Augustem i Haliną) została wysiedlona początkowo do Wiązowa w pow. Strzelińskim (przysiółek Biskupice) potem musieli zejść z drogi wschodząceg gwieździe lokalnego PGR'u ponownie przesiedlając się do pobliskich Księżyc. Rodzina drozdów (Jan i Apolonia z domu Pater) osiedliła się w Chocianowcu pod Lubinem.

Pozdrawiam

Jerzy Pater - wnuk Tomasza i Karoliny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
twardy03



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 1:05 pm    Temat postu: rodzina Pater Odpowiedz z cytatem

Witam....Jestem pierwszy raz na forum. Też nazywam się Pater i jestem synem Janiny Pater (z domu Dubaniowska, c. Edwarda i Karoliny (z domu Pater) Dubaniowskich) i Antoniego Pater. Oboje rodzice urodzili się w Chłopach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Pater



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wszystkie wymienione przez Pana nazwiska przewijały się w wszystkich rodzinnych opowieściach, są to nazwiska moich krewnych jak i dawnych sąsiadów z Wiązowa i okolic oraz Chocianowca pod Lubinem. A dokąd przesiedlono Pańskich rodziców? Do tej pory udało mi sie ustalić trzy rejony: okolice Wiązowa; okolice Karlina i okolice Lubina.

Pozdrawiam

Jerzy Pater
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alina Drozd
Gość





PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 9:32 pm    Temat postu: pochodzenie z Chłopów Odpowiedz z cytatem

Moja babcia Józefa Drozd, dziadek Wojciech Drozd i tata Stanisław Drozd miedzkali we wsi Chłopy. Dziadek zmarł we wsi, pozwolono mu umrzeć w domu. Sąsiadzi musieli opuścić domy i czekali na stacji na transport do Polski. Babcia po śmierci dziadka którego pochowała we wsi przy kapliczce przyjechała do Polski i zamieszkała w Henrykowie koło Ziębic. W Henrykowie żyją sąsiedzi z sąsiedniej wioski.
Na temat rodziny dziadka wiem tylko tyle,że było ich 12 albo 13 braci, dziadek był na wojnie Japońskiej, we wsi nazywali go święty Wojciech bo był bardzo pobożny, w skrzyni trzmał książki które nie pozwalał babci czytać, mówił jej ,że jak by je przeczytała to poszłaby w puszczę.
Kolega z Henrykowa próbował odnalęźć potomków do drzewa genalogicznego, ale jest to trudne. Akta w archiwach Ukraińskich są jeszcze niechętnie udostępniane.[/list]
Powrót do góry
Alina Rogala



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 1

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 4:05 pm    Temat postu: rodzina Drozd z Chłopów Odpowiedz z cytatem

Moja mama Katarzyna Rachwał z domu Drozd była córką Jana Drozda ur.1884r. i Józefy ur.???? z domu Kapłon opowiadała mi o pięknej wsi Jej dzieciństwa Chłopy. Wiem, że Jan Drozd miał braci: Wojciecha i Szymona, wiem też że cała trójka wraz z moją babką Józefą byli w Ameryce. Wrócili w czasie lub tuż po I wojnie. Losy tak się ułożyły,że II wojnę spędzili na Syberii. Może ktoś wie coś o rodzinie Kapłonów i tej gałęzi Drozdów.
_________________
alina rogala (rachwa?)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 7:45 am    Temat postu: rodzina Drozd Odpowiedz z cytatem

Witaj Alino.
A to niespodzianka, okazuje się, że wszystkie drogi prowadzą nas do Chłopów. We Wrocławiu w CHR jest mikrofilm z ksiąg metrykalnych z Chłopów, który sprowadził Lukasz Piasek. Dzięki jego uprzejmości zdobyłam wiele informacji o rodzinie Grynienków. Mikrofilm jest dostępny do 7. czerwca.
Pozdrawiam Halina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,Very Happy

Worek z Łukaszowym Pias(e)k-iem.... rozwiązał się. Podaję kilka namiarów na wcześniej ukazujące się nazwiska:
Julia Drozd, c. Kacpra i Katarzyny Czajka, 1-sza żona mojego pradziadka Wojciecha Mihułki. Przypuszalny rok ur. Wojciecha, ok.1837. Julia zmarła przed 1874 r.

Maria Cygan, c. Stanisława i Katarzyny Drozd, żona Feliksa Mihułki. Brat mojego pradziadka Wojciecha. Daty nieznane, ale przypuszczam, że ok. lat 1850-tych.

Marianna Drozd, żona Benedykta Mihułki. Rodzice, pokrewieństwo oraz daty są mi nieznane. Przypuszczalnie jak powyżej.

Panu Łukaszowi, z głebi serca, bardzo dziękuję, za zadanie sobie trudu, w poszukiwaniu moich przodków i krewnych.:pom:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich „Chłopów”Wink

Voyteck Ernest Very Happy
Powrót do góry
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 4:33 pm    Temat postu: rodzina Drozd Odpowiedz z cytatem

Alino.
Dzisiaj byłam w CHR, gdzie przejżałam mikrofilmy z Chłopów. Znalazłam interesujące Cię osoby. Czekam na kontakt na mój adres mailowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marta Drozd
Gość





PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 9:38 am    Temat postu: Drozd Odpowiedz z cytatem

Rodzina mojego taty tez pochodzi ze wsi Chlopy. mój tato nazywa sie Wojciech tak jak którys z jego przodków. Mój dziadek nazywal sie Kazimierz Drozd. mial braci Mateusza, Franka, Stanislawa. Mama mojego dziadka nazywala sie Stanislawa. Nie pamietam imienia taty mojego dziadka (chyba Wojciech umarl na Syberii podczas II wojny swiatowej). Tato nazwal mojego brata Szymon bo tak sie nazywal którys z naszych pra pra. a moja siostra sie nazywa Anna Katarzyna. ja nazywam sie Marta Lucja i mieszkam w Hiszpanii. po II wojnie swiatowej Mateusz zyl i umarl w Samborowie obok Jagielna na Dolnym Slasku. Stanislaw zyl i umarl w Anglii a mój dziadek Kazik we wsi Jagielno na Dolnym Slasku. Mial zone Franciszke Wasyliszn (córke Teodora i Marii chyba Jasionowskiej ze wsi Jasionów). Mój tato Wojciech-Ryszard ma siostry Sanislawe (mieszka w Jagielnie)i Marie Weronike (juz umarla), Urszulka zmarla jako dziecko, brata Jerzego Zdzislawa, który mieszka we Warszawie. rodzina opowiada nazwiska Pater ale mówia ze we wsi Chlopy byly dwie rózne rodziny Drozd co nie maja nic wspólnego. tylko zbieznosc nazwisk
Powrót do góry
ekstrudowany



Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 1

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugą rodziną Drozd był Michał i Elżbieta wraz z dziećmi Władysławem, Romanem i ...niestety nie pamiętam imion córek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum