Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwania przodków rodu ORNIACKICH z CHŁOP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ORNIACKA



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 12:50 pm    Temat postu: Poszukiwania przodków rodu ORNIACKICH z CHŁOP Odpowiedz z cytatem

Witam mam prośbe jeśli ktoś wie coś na teman Franciszka Orniackiego niestety nie znamy jego daty urodzenia wiemy tylko że jego żona to Maria Mospan ur. 1866 roku zm. 1947 miał synów LUDWIKA ur. 1901, WOJCIECHA (ur.1904r.), JANA (ur. 1906r) oraz córki HELENĘ (ur. 1896r.) I KATARZYNĘ (ur. 1909r.)
PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE MÓJ DZIADEK WŁADYSŁAW ORANIACKI (ur. 1928r. zm. 2011r.) SYN LUDWIKA opowiadał nam wiele histori ze swojego dzieciństwa w Chłopach, ale bardzo niewiele opowiadał o swoim dziadku Franciszku nie wiemy nawet gdzie jest pochowany kiedy się urodził i kiedy zmarł. Jesli ktoś może mi w tym pomóc będę bardzo wdzięczna, ponieważ w lipcu 2013r. organizujemy zjad rodzinny i chielibysmy stworzyc Kronikę.
Z góry dziękuje Magda wnuczka Władysława Orniackiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marchmiel



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 7:31 pm    Temat postu: nazwisko Mospan z rodu Orniackich Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Na temat Franciszka Orniackiego niestety nic nie wiem, ale dosyć często jak byłem jeszcze małym chłopakiem (a mam 37 lat) jeżdżąc do moich dziadków na wakacje do wsi Chocianowiec (woj.dolnosląskie) i jestem przekonany, ze właśnie u mojej Babci jest ktoś z rodziny nie tyle Orniacki, a Mospan. Nazwisko Mospan jest mi bardzo dobrze znane, mimo iz nie znam tych ludzi osobiści. Proszę szukać rodziny właśnie w tej wiosce. Zacząć od ksiedza (księgi parafialne), moze sasiedzi cos by wiedzieli. Moja Babcia z dzidkiem przyjechali z Chłopów (Chłóp), Komarna w czasie gdy wysiedlano z tamtych ziem polaków. Mozna jeszcze spróbowac we wsi Parszowice i Wielowieś koło Ścinawy (woj. dolnosląskie) to własnie w tych wioskach osiedlali się także ludzie przesiedlani ze wschodu. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem. Jak cos prosze również pisać na marcin.chmielewski@o2.pl. Ja znowu szukam kogos z rodzin Muzyków, Bobeła, Doliński
Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ORNIACKA



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lut 27, 2013 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Panie Marcinie
Dopiero co rozpoczęłam poszukiwania ale bardzo się cieszę że znalazłam to forum znajduje tu wiele informacji na temat samej miejscowości z której pochodzą moi przodkowie Jeszcze raz dziękuję.
I życze udanych i owocnych poszukiwań Wink Magda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum