Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zdjęcia Pani Ewy Żydaczewskiej - kto rozszyfruje?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Sro Mar 05, 2008 9:35 pm    Temat postu: Zdjęcia Pani Ewy Żydaczewskiej - kto rozszyfruje? Odpowiedz z cytatem

Przed kilkoma dniami dostałam list od Pani Ewy, a dzisiaj dwa ciekawe zdjęcia, które od razu zamieszczam.

"Dzień dobry. Nazywam się Ewa Żydaczewska, mój ojciec też pochodził z Komarna. Czytalam pani artykul na stronie Bialego Kosciola. Padlo tam nazwisko Partyka. Wiem ze mialam rodzine w Strzelinie, Wrocławiu i w Chocianowie Mój ojcec nazywal sie Marian s. Franciszka matka Anna z domu Garnowska. Moze Pani wie cos na temat mojej rodziny. Ja obecnie mieszkam w Niemczech i juz od dłuzszego czasu poszukuję jakichkolwiek informacji. Za każdą wiadomość będę wdzięczna."

Od siebie mogę powiedzieć, że mieliśmy w rodzinie daleką ciotkę Karolinę Garnowską. Jakaś Pani Garnowska była też akuszerką w Komarnie w 1929 roku (dane z książki adresowej 1929). Z kolei chrzestnym mojej Ciotki Broni był Ignacy Garnowski (dane z metryki chrztu). Spotkałam to nazwisko także na cmentarzu w Komarnie.

Na tym zdjęciu rozpoznałam księży (od lewej): Władysława Kulczyckiego i Mariana Czecha. Zastanawiam się, czy trzeci ksiądz to nie jest ks. Przewoźnik z Chłopów? Zdjęcie chyba z końca lat dwudziestych?


Wydaje mi się, że oba zdjęcia były zrobione przed kaplicą, którą mam też na jednym ze swoich zdjęć.


Dodane po 13 minutach:

A to jest zdjęcie z mojej kolekcji. Kiedyś myślałam, że zostało zrobione przed kaplicą cmentarną, ale kiedy byłam w Komarnie ktoś mi powiedział, że ta kaplica jest za kościołem chyba w kierunku na Andrianów. Niestety nie dotarliśmy tam. W kazdym razie to jest ta sama kaplica, co na zdjęciach Pani Ewy. Czy ktoś potrafi powiedzieć, gdzie znajduje się ta kaplica?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski- Gurba



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie lokalizacji kaplicy z opowieści teściów wynika iż znajdowała się ona na zapleczu kościoła w Komarnie a kierunku na Adrianów. Tradycją było wykonywanie zdjęć pamiątkowych w tym właśnie miejscu po 1-szych Komuniach. Dysponuję podobnym zdjęciem mojej teściowej Karoliny Bober z roku 1915, które spróbuję dołączyć następnym razem

Dodane po 18 minutach:

zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcie.

_________________
Sikorski - Gurba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum