Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zmiana numeracji domów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
panku



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 21

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 2:55 pm    Temat postu: zmiana numeracji domów Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich
Czy ktoś orientuje się w którym roku i na jakiej zasadzie dokonano zmiany numeracji domów w Komarnie? Może jakieś mapy ? Na mapie katastralnej z 1853 roku jak mniemam widnieje jeszcze stara numeracja. Wygląda jednak na to że niewiele lat później numeracja się zmieniła

Pomożecie?

pozdrawiam
Kamil Pauk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panku



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 21

PostWysłany: Wto Mar 31, 2020 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Analizując status animarum i podane w nim numery domów, akty urodzenia w dostępnych aktach parafialnych wnioskuję, że zmiana numerów domów miała miejsce pod koniec 1859 roku lub na początku 1860 roku.
Czy ktoś wie coś więcej na jakieś zasadzie się to odbywało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cameron



Dołączył: 21 Kwi 2020
Posty: 7

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2020 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie mogę zobaczyć mapy? Czy masz link?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panku



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 21

PostWysłany: Nie Maj 31, 2020 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cameron napisał:
Gdzie mogę zobaczyć mapy? Czy masz link?


Oczywiście:
link bezpośrednio do mapy katastralnej Komarna z 1853 roku
https://maps.geshergalicia.org/cadastral/komarno-1853/

a pod tym linkiem znajdziesz całą stertę innych przydatnych map
https://maps.geshergalicia.org
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Wto Cze 09, 2020 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam akty zapowiedzi ślubu moich przodków z roku 1856 (Kazimierz Partyka i Maria Nowicka) i tam jest podana stara numeracja - Kazimierz - dom nr 200, a Maria - dom nr 262.
Zapowiedzi z 1884 roku (Józef Partyka, syn Kazimierza i Anna Tyrawska) i tam jest już nowa numeracja - Józef dom nr 246, Anna dom 284.
Dom nr 200 z 1856 r. to ten sam dom nr 246 z 1884 r. Mieszkał tam Błażej Partyka ur 1791 (jest w spisie parafian), potem jego syn Kazimierz, potem jego wnuk Józef.
Dom Nowickich miał numer 262, później chyba 317 (nieczytelne w spisie parafian)
Dom Tyrawskich miał numer 248, potem - 284.
Można się w tym pogubić, ale spis parafian ułatwia sprawę podając podwójną numerację. Plan katastralny Komarna nawiera starą numerację - dzieki temu można zlokalizować gdzie mieszkali nasi przodkowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panku



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 21

PostWysłany: Pią Cze 12, 2020 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klisowska napisał:
Ja mam akty zapowiedzi ślubu moich przodków z roku 1856 (Kazimierz Partyka i Maria Nowicka) i tam jest podana stara numeracja - Kazimierz - dom nr 200, a Maria - dom nr 262.
Zapowiedzi z 1884 roku (Józef Partyka, syn Kazimierza i Anna Tyrawska) i tam jest już nowa numeracja


Być może dla Pani to żadna nowina ale szukając informacji o domu moich przodków w Komarnie rozmawiałem z Panią która jest o ile mnie pamięć nie myli wnuczką Józefa Partyki. Mam z nią kontakt na messengerze. Gdyby nie był ten fakt Pani znany proszę o informację podam namiar ???? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum