Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwanie korzeni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Halina Niedo?pia? (Piskor
Gość





PostWysłany: Sob Gru 05, 2009 10:05 am    Temat postu: Poszukiwanie korzeni Odpowiedz z cytatem

Poszukuję wiadomości na temat rodziny mojego dziadka, Stanisława Piskorza. Z opowiadań rodzinnych wiem, że urodził się w Komarnie i nic więcej. Ożenił się ze Stefanią Knobloch i mieszkali we Lwowie, gdzie dziadek posiadał warsztat stolarski i wytwarzał meble. Następnie zostali repatriowani do Krakowa, gdzie zamieszkali aż do śmierci. Historia rodziny babci jest udokumentowana od średniowiecza, natomiast o rodzinie dziadka nie możemy nic znależć. Prosimy o pomoc. Halina Niedośpiał (Piskorz).
Powrót do góry
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W XIX wieku w rodzinie Grynienków, zamieszkałych w Chłopach pojawia się nazwisko Piskorz.
H.R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LidiaMaNo



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie internetowej „Worsten.org” w dziale Dalecy kuzyni z Europy znajduje się następująca informacja:

Stanisław Piskorz (brak danych o rodzicach)
* 11.11.1894, † 03.01.1977 Kraków
X
Stefania Knobloch (córka Antoniego Jana Knobloch i Heleny Hładytowicz)
* 07.11.1901 Kulczyny, † 19.10.1985 Kraków
posiadali dzieci:
1. Henryk Piskorz * 10.06.1920
2. Jerzy Piskorz * 10.05.1922 Lwów, † .12.2003 Kraków
3. Lesław Piskorz * 28.02.1929

Jest tam również informacja o Edwardzie Piskorzu, który w 1919 roku ożeni się z Filomeną Knobloch, córką Kazimierza Knobloch i Maria Partyka i ich dwójce dzieci: Mieczysławie i Marii.

M.J. Minakowski, Genealogia potomków Sejmu Wielkiego, podaje informacje o rodzinie Piskorz z Komarna:
- Józef Piskorz * w roku 1867 – Komarno, † 20 XI 1909 – Komarno;
- Agnieszka Siemaszkiewicz (żona Józefa Piskorza) * 17 I 1867 – Komarno, † 1 IV 1955 – Warszawa;
- Maria Piskorz * 5 IX 1906 w Komarnie, córka Józefa i Agnieszki z domu Siemaszkiewicz.

Komarno nie było taką znowu wielką metropolią i być może osoby o tym samym nazwisku jeśli nie były z sobą spokrewnione, to być może spowinowacone.

Pozdrawiam serdecznie –
Lidia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Pater



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 5:30 am    Temat postu: rodzina Piskorz Odpowiedz z cytatem

Rodzina Piskorz z Komarnieńskimi korzeniami zamieszkuje równierz we wsi Kowalów gm. Wiazów na Dolnym Śląsku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleksander



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 11:36 am    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Ja również poszukuję krewnych, lun jakichkolwiek informacji o krewnych mojego dziadka Władysława Piskorza. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Aleksander
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdalena Smolska Kwinta



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 73

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
We Lwowie mieszka pan Jerzy Knobloch, Polak, nigdy nie opuścił Lwowa.
Jeżeli będzie potrzeba mogę podać adres.

Pozdrawiam
Magdalena
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Państwa,
zamieszczam tutaj kolejne zapytanie dotyczące nazwiska Piskorz oraz Michułka:
Wawrzyniec Piskorz ur. 08.08.1897 w Chłopach, syn Jana oraz
Michał Michułka ur. 04.02.1921 w Chłopach, syn Jana.
Wstawiam tez zdjęcia, na których są obydwaj panowie.
Pozdrawiam. Katarzyna Lisowska

Witam
Nazywam się Paweł Zalewski i obecnie mieszkam w okolicach Lubina na Dolnym Śląsku.
Przeczytałem już prawie wszystkie posty na forum - zawierają fascynujący opis stron, z których pochodzi część mojej rodziny. Niestety w naszej rodzinie wszystkie wiadomości urywają się na moich dziadkach ze strony Mamy: Michale Michułka ( ur. 04.02.1921 w Chłopach) - wiem, że ojciec dziadka miał na imię Jan i to wszytko co o nim wiem, oraz drugim właściwie pradziadku Wawrzyńcu Piskorz (ur. 08.08.1897 w Chłopach) - tu również wiem tylko, że jego ojciec miał na imię Jan. Pradziadek Wawrzyniec byl w Straży Ogniowej - czy w Chłopach była Straż Ogniowa? A może była w Komarnie ?
Chciałbym Panią prosić o pomoc w odkryciu rodzinnych "białych plam" i poszerzeniu wiedzy nt rodziny.
Pozwalam sobie dołączyć kilka zdjęć Dziadka Michała Michułki oraz Pradziadka Wawrzyńca Piskorza, być może będą przydatne przy ustalaniu jakiś faktów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum