Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Korzenie rodziny BOBER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lobster



Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 17, 2011 9:49 am    Temat postu: Korzenie rodziny BOBER Odpowiedz z cytatem

Otóż jestem prawnukiem Kazimierza Bobra (nazwisko BOBER). Pradziadek mieszkał i urodził się w wsi Chłopy i prawdopodobnie się tam urodził. Niestety mam bardzo skape informacje o pradziadku, gdyż był dość głęboko zakonspirowany (AK) i posiadamy mało danych osobowych pradziadka jak również pamiątek rodzinnych.
Dziadek był uczestnikiem wojny w 1920 r. odznaczony orderem Virtuti Militari, otrzymał za udział w wojnie ok. 500 ha na pograniczu z Litwą (w tamtym okresie) , w okresie międzywojennym był dzielnicowym we Lwowie, podczas II WW był w AK, podobnie jak jego syn Edward.
Żona Rozalia z domu Piskorz - druga żona pradziadka, dzieci Edward, Stefania (po mężu Hołowiecka).
Znamy datę urodzenia pradziadka i prababci Rozalii.
Dodatkowo widnieje zapis w Repertoria wydanych orzeczeń odszkodowawczych dot. miasta SOKAL ; 1945-1950 na nazwisko Rozalia BOBER - ale nie jestem pewien czy to na pewno chodzi o prababcię.
Z moich wiadomości dziadek bardzo długo się ukrywał po wojnie z wiadomych przyczyn (NKWD). Medale, którymi był odznaczony zakopał przed ucieczką na 'ziemie odzyskane'.

Będę zobowiązany za udzielenie mi jakiejkolwiek odpowiedzi, podpowiedzi oraz uzupełnienie mojej wiedzy,

z wyrazami szacunku,

Marcin HOŁOWIECKI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gospel2



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 16

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę podać daty urodzenia; Kazimierza Bober; Rozalii Piskorz oraz jeżeli możliwe, dane dotyczące pierwszej, żony Kazimierza.
Chłópy, mała społeczność, stąd też te same imiona często powtarzają się w obrębie jednego rodu.
Serdecznie pozdrawiam.......
Gospel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum