Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 11:00 pm    Temat postu: Partyka - Partykowie i Tyrawscy Odpowiedz z cytatem

Witam,
pomyślałam sobie, że może wzorem innych witryn genealogicznych założymy jeden wątek, w którym można będzie zamieszczać krótkie ogłoszenia o poszukiwanych osobach. A więc zapraszam!

Dodane po 2 godzinach 27 minutach:

No to na dobry początek - zamieszczę moje zapytanie o rodziny Partyków i Partykiewiczów z Komarna.
Proszę o kontakt wszystkie osoby, które mogą coś powiedzieć o tych rodzinach. Przypomnę, że oryginalne nazwisko rodu brzmiało Partkiewicz i zostało zmienione (jako litewsko-brzmiące) na Partyka ok. roku 1850 (?)
Mój adres: klisowska@gmail.com

Drugie nazwisko, które mnie interesuje to Tyrawski.
To nazwisko panieńskie mojej prababci, Anny z Tyrawskich Partykowej, córki Jana Tyrawskiego i Marii Klikotar/Klikotacz, rusinki). Mam sygnały, że rodzina Tyrawskich wywodzi się z Ziemi Sanockiej. Sądzę, że faktycznie nie był to ród zasiedziały w Komarnie - nazwisko to nie pojawia się na cmentarzu w Komarnie, ani wśród przesiedleńców w powiecie Strzelińskim, inaczej niż popularne nazwiska jak Dubaniowscy, Czajkowie, Nowiccy, Partykowie, Harhale, Mihułkowie itp. O Tyrawskich wiem jedynie, że Prababcia Tyrawska miała kuzyna, który był proboszczem, ale on nie mieszkał w Komarnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Wanda szuka informacji o swojej Babci - Franciszce Sadowskiej (zamężna Kardasz) ur. w 1885 r. w Chłopach pow. Rudki córce Dominika Sadowskiego i Katarzyny z Borkowskich.
Wydaje się, że Franciszka Sadowska musiała z Chłóp dosyć wcześnie wyjechać bo dotąd nikt nie przypomina sobie tego nazwiska...

Poszukiwane są także informacje o Teodorze Kardaszu, mężu Franciszki Sadowskiej. Wiadomo, że ich dzieci rodziły się we Lwowie: Karolina 1908, Tadeusz 1910, Józef 1911, a Janek w 1916 r Zameczku pow. Żółkiew

Będziemy wdzięczni za każdą informację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Halina Rakowska pisze:
Poszukuję informacji o rodzinie Grynienko, pochodzącej z miejscowości Chłopy k/ Komarna. Mój pradziadek to Franciszek Grynienko ur. w 1872r. syn Walentego. Franciszek w roku 1918 służył w 34 pułku piechoty. Żona Franciszka , moja prababcia to Maria Krzesaj, córka Piotra, ur.w 1875, .
Pradziadek w roku 1921 wraz z żoną Marią , dziećmi: Karoliną, Seweryną,Michałem, Kazimierzem, Zofią, Wojciechem i Antonim wyjechał z Chłopów do Malinówki, pow. Skałat, woj. tarnpolskie. W lutym 1940r. rodzina została wywieziona na Sybir. W roku 1946 powróciła do Polski. Mój dziadek Kazimierz osiedlił się w Jaroszowie pow. Świdnica. Poszukuję informacji o rodzinie Franciszka, która pozostała w Chłopach do roku 1946, a obecnie jej potomkowie prawdopodobnie mieszkają w Polsce.
Kontakt: http://komarno.mojeforum.net/profile.php?mode=viewprofile&u=38
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wak
Gość





PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry , bardzo dobry pomysł z założeniem tego wątku
Gratuluję, pozdrawiam
Kasiu dziękuję .
Powrót do góry
gryjan



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klisowska napisał:
Pani Halina Rakowska pisze:
Poszukuję informacji o rodzinie Grynienko, pochodzącej z miejscowości Chłopy k/ Komarna. Mój pradziadek to Franciszek Grynienko ur. w 1872r. syn Walentego. Franciszek w roku 1918 służył w 34 pułku piechoty. Żona Franciszka , moja prababcia to Maria Krzesaj, córka Piotra, ur.w 1875, .
Pradziadek w roku 1921 wraz z żoną Marią , dziećmi: Karoliną, Seweryną,Michałem, Kazimierzem, Zofią, Wojciechem i Antonim wyjechał z Chłopów do Malinówki, pow. Skałat, woj. tarnpolskie. W lutym 1940r. rodzina została wywieziona na Sybir. W roku 1946 powróciła do Polski. Mój dziadek Kazimierz osiedlił się w Jaroszowie pow. Świdnica. Poszukuję informacji o rodzinie Franciszka, która pozostała w Chłopach do roku 1946, a obecnie jej potomkowie prawdopodobnie mieszkają w Polsce.
Kontakt: http://komarno.mojeforum.net/profile.php?mode=viewprofile&u=38


Dzień dobry.
Mój Tata nazywa się Marian Grynienko rok urodzenia 1922.Dziadek to Michał Grynienko. Z opwieści Taty wiem, że to wątpliwe abyśmy byli rodzina ale kto wie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LidiaMaNo



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 5:32 pm    Temat postu: Grynienko Odpowiedz z cytatem

klisowska napisał:

Pani Halina Rakowska pisze:
Poszukuję informacji o rodzinie Grynienko [...]
wyjechał z Chłopów do Malinówki, pow. Skałat [...] a obecnie jej potomkowie prawdopodobnie mieszkają w Polsce.

Proszę zajrzeć na < tę stronę >.
Jest tam wpis Zenona Grynienko (Czwartek, 15 maja 2008).

Pozdrawiam serdecznie –
Lidia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ten wpis:

Zenon Grynienko • zenekwald@wp.pl
IP: 79.189.28.XXX • Data: Czwartek, 15 maja 2008 18:37:55
Moj dziadek pochodził z Malinówki pow. Skałat. Czy ktoś wie coś na temat mojej rodziny - Grynienko ?

Pan Zenon Grynienko pisał też do mnie w listopadzie 2008, przesłałam jego mail pani Rakowskiej:

Ojciec mojego dziadka Franciszek pochodził z Chłopów, był w wojsku carskim oficerem później prowadził szkolenia strzelców piłsudskiego.
Jego rodzeństwo to Bronisław, Tomasz, Fabian, Apolina i Elżbieta.
Franciszek Grynienko kupił gospodarstwo w Malinówce pow. Skałat woj. Tarnopol gdzie przeniósł się z rodziną tj. moim dziadkiem Kazimierzem i synami Michałem, Antonim, Wojciechem oraz córkami Seweryną, Karoliną i Zofią. Podzielił je między dzieci i zastała ich II wojna światowa i wywózka na Sybir pod Świerdłosk za Uralem. Tak pokrótce wygląda historia moich przodków. Nie znam wcześniejszych dziejów rodziny.
Zenek Grynienko zenekwald@wp.pl

Czy pani Rakowska wykorzystała ten kontakt - nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gryjan



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że Babcia Taty nazywała się Apolonia i była w Chłopach akuszerką. Natomiast moja Babcia ze strony Taty nazywała się Franciszka. Tata urodził się w 1922 roku. Do tej pory mieszka z nami w okolicach Strzelina woj dolnosląskie. Pamięta doskonale budowę koscioła w Chłopach, czasy okupacji, później służbę w WP. Rodzice Taty zmarli w 1951 roku i są pochowani na cmentarzu w Dankowicach. W razie potrzeby podaję swój e-mail: gryjan@o2.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski- Gurba



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://picasaweb.google.pl/195104e/200903Mar?authkey=Gv1sRgCI-_m5CKk7XzCQ&feat=directlink Przekazuję link do albumu Picassa w którym umieściłem skany dokumentów z 1903 r oraz lat 30-tych z nazwiskami osób będących w zainteresowaniu niektórych forumowiczów . Może do czegoś dokumenty te komuś się przydadzą. W przypadku trudności z otwarciem albumu proszę o kontakt szczególnie dotyczy to osob o nazwisku Krzesaj i Grynienko.
_________________
Sikorski - Gurba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszelkie dokumenty sa niezwykle cenne , ponieważ wnoszą wiele informacji nie tylko z kręgu zainteresowań daną rodziną , ale rownież pośrednie dotyczące okresu, z którego pochodzą. Dokument z 1903r. pisany odręcznie nie jest czytelny w powiększeniu. Jeżeli jest to możliwe to proszę o ponowne zeskanowanie dokumentu z większą rozdzielczością i ponowne zamieszczenie na stronie.
H.R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed I wojną światową wielu mieszkańcow okolic Komarna wyjeżdżało do USA. Urząd Imigracyjny na Ellis Island w Nowym Jorku, gdzie przybijały statki, udostępnił bazę danych pasażerów z lat 1892-1924. Wyszukiwanie jest bezpłatne, ale aby zobaczyć skany list pasażerów ze szczegółowymi danymi trzeba się zalogować. Poniżej link do strony. Lektura jest bardzo interesująca.

http://www.ellisisland.org/

H. R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezwykle wnikliwy opis Ellis Island połączony z losami imigrantów zamieszcza w swojej książce p.t. Wyspa klucz, Małgorzata Szejnert.
Gorąco polecam, zwłaszcza tym , których krewniacy wyjechali przed I wojną do USA. Z moich na razie pobieżnych poszukiwań wynika, że było wśród nich kilku Grynienków.
H.R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum