Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Józef Muzyka i jego rodzeństwo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magdalena Smolska Kwinta

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 10:20 pm    Temat postu: Józef Muzyka i jego rodzeństwo Odpowiedz z cytatem

Józef Muzyka - urodzony w 1900 w Chłopiach

http://picasaweb.google.pl/msmolskakwinta/Komarno/photo?authkey=bXanJH94Xik#5189580157694673314

Jedno z nielicznych zdjęć Józefa Muzyki, syna Józefy i Marcina Muzyków z Chłóp. Niestety niewiele wiemy o Muzykach z Kresów. Józef po I wojnie, znalazł się w Krakowie, tutaj poślubił Stefanię i nawet jeżeli bywał w Chłopiach lub Komarnie to chyba tylko do momentu wybuchu ostatniej wojny.
Józef miał brata Bronisława i siostrę Anielę.

Bronisław ożenił się w Chłopiach ( Chłopach) z panną o imieniu mi nie znanym z.d. Strzelecką. Z nią miał troje dzieci: Emilię, Mariana i Romana.
Po śmierci żony, podczas okupacji z dziećmi przyszedł do Krakowa i zamieszkał z rodziną swojego brata Józefa.
Po wojnie ożenił się ponownie z Bronisławą Adamkiewicz i z nią miał też troje dzieci: Janinę, Krzysztofa i Witolda.

Aniela Muzyka wyszła za mąż za Kazimierza Mazura mieli dwoje dzieci: Emilię i Kazimierza.

Jeżeli komuś wymienione nazwiska wydają się znajome, proszę o komentarz do powyższego tekstu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Sro Maj 12, 2021 6:56 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Magdalena Smolska Kwinta

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi sie uzyskać kilka informacji o Muzykach wymienionych w spisie mieszkańców Chłóp z 1944 roku.

Antoni Muzyka syn Stanisława ur. 1887 r.
Tekla Muzyka ur. 1873 r.
Maria Muzyka - wdowa po Franciszku ur. 1862 r.

Nic więcej nie wiem o tych osobach. Z pewnością są to 'moi" Muzykowie, ale w chwili obecnej stanowią zagadkę...

Pozdrawiam
Magdalena
Powrót do góry
Magdalena Smolska Kwinta

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto kolejne informacje, które udało mi się odnaleźć.
Tak jak wspominałam w pierwszym poście, pradziadek Józef Muzyka miał brata Bronisława i siostrę Anielę.
Aniela wyszła za mąż za Kazimierza Mazura i z tego małżeństwa urodziło się dwoje dzieci: Emilia i Kazimierz.

Oto zdjęcie rodziny Mazurów.
Aniela z mężem Kazimierzem i dwoje dzieci
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/oZi8Cor59Hl0aS_YtTZbhg?authkey=bXanJH94Xik&feat=directlink

Na poniższym zdjęciu stoją Emilia i Kazimierz - dzieci
Emilia starsza od brata i z moich obserwacji wynika, ze zdjęcie zostało zrobione w Chłopach lub okolicy...?
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/BiK5oQETkIpeAC56uBSwfw?authkey=7vaODCmb9qU&feat=directlink

Emilia po mężu nazwisko Budny, a Kazimierz ożenił się z Eugenią (nie mam pojęcia jak brzmi nazwisko panieńskie?).
Poniżej zdjęcie ślubne Kazimierza z Eugenią:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/xcFESICnwcWpi8amSxrZvA?authkey=7vaODCmb9qU&feat=directlink
Moim zdaniem też zrobione w Chłopach jeszcze przed wojną, ale mogę się mylić.

Może ktoś z odwiedzających tę stronę ma pomysł co do daty powstania tych zdjęć lub posiada jakieś informacje o rodzinie Mazurów?

Pozdrawiam
Magdalena
Powrót do góry
Muzyka Roman

PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 10:46 pm    Temat postu: K.G Mazur Odpowiedz z cytatem

Kazimierz i Genowefa Mazur mieli dwóch synów Janusza i Leszka. Janusz ożenił sié z Lucyną oboje są stomatologami zamieszkują w Lubinie. Oile chodzi o nazwisko panieńskie Genowefy Mazur jest do ustalenia po kontakcie zjej synami do czego sié zobowiązujé . Żona Bronisława Muzyki z domu Strzelecka miała na imié Józefa zm.w Komarnie 18.02.1943r. Pozdrawiam Roman Muzyka
Powrót do góry
Magdalena Smolska Kwinta

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuję za wszystkie dodatkowe informacje.
Jakże cenne!
Kolejną zagadką jest Paulina Muzyka po mężu Krzesaj, siostra Józefa, Bronisława i Anieli.
Na poniższym zdjęciu Paulina z dwójką dzieci:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/kAf2yQB7bLDNwy9UDVvQ7g?authkey=Gv1sRgCPrCprWVrtGi7QE&feat=directlink

Będę wdzięczna za każda informację

Magdalena Smolska - Kwinta
Powrót do góry
?ukasz Piasek
Gość

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magdalena Smolska Kwinta napisał:
Udało mi sie uzyskać kilka informacji o Muzykach wymienionych w spisie mieszkańców Chłóp z 1944 roku.

Antoni Muzyka syn Stanisława ur. 1887 r.
Tekla Muzyka ur. 1873 r.
Maria Muzyka - wdowa po Franciszku ur. 1862 r.

Nic więcej nie wiem o tych osobach. Z pewnością są to 'moi" Muzykowie, ale w chwili obecnej stanowią zagadkę...

Pozdrawiam
Magdalena

Witam.
Odnalazłem coś na temat jednej z tych osób.

Tekla Muzyka ur.27-07-1873 w Chłopach. Jej rodzice to:Sebastian Muzyka i Magdalena z d.Maziak.
Jej dziadkowie po mieczu to: Walenty Muzyka i Małgorzata z d.Fałat
Jej dziadkowie po kądzieli to: Mateusz Maziak i Maria z d.Harhala
Rodzeństwo Tekli: Maria po mężu Mihułka , Katarzyna po mężu Kanoś

Kuzyn w/w Tekli miał córkę, która była babcią mojego chrzestnego Smile

Pozdrawiam
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Magdalena Smolska Kwinta

PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Łukaszu!
Naprawdę nie wiem jak Panu dziękować :D
Zrobił mi Pan super upominek!
Jeszcze nie wiem jak powiązać te informacje odnośnie Tekli z innymi moimi Muzykami, ale na pewno zimą przy odrobinie wolnego czasu postaram się zajrzec do ksiąg z Komarna i troszkę w nich poszukać.
Jeszcze raz dziękuję!
Magdalena
Powrót do góry
Bogumiła Borowińska

PostWysłany: Pią Lis 05, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Moja Babcia Filipina Pilichiewicz z domu Mazur urodziła sie w 1921r, w Chłopach. Matka jej Agnieszka z domu Budna wyszła za mąż za Jana Mazura rządcę (ekonoma ?) w dobrach Karoliny Lanckorońskiej. Oboje umarli bardzo młodo . Babcia sprzedała dom kryty blachą w Chłopach i przeniosła się na Buczały, do męża Józefa Pilichiewicza pracowmika stacji kolejowej w Komarnie. W 1940r. urodziła im się córka Halina - moja mama.Po wojnie zamieszkali w miejscowosci Brożec pod Strzelinem.
Powrót do góry
Łukasz Piasek

PostWysłany: Sob Gru 21, 2019 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ostatnio znowu trochę szperałem po księgach. Poniżej zamieszczam informacje, które znalazłem.

1. Antoni Muzyka ur. 08-02-1887 w domu nr. 26 w Chłopach. (wpis nr. 8/1887)
Jego rodzice to: Stanisław Muzyka i Katarzyna z d. Grynienko
Jego dziadkowie po mieczu: Jakub Muzyka i Katarzyna z d. Krzesaj
Jego dziadkowie po kądzieli: Grzegorz Grynienko i Magdalena z d. Stefanko

Ochrzczony 09-02-1887 , chrzestni to Tomasz Mihułka i Elżbieta Stefanko (żona Jana)

2. Szukając czegoś na temat Pani pradziadka przejrzałem wpisy urodzeń z lat 1899 - 1903. Znalazłem tylko jednego Józefa Muzykę. Nie wiem czy to Pani pradziadek bo imię ojca jest inne, ale w razie czego poniżej zamieszczam wszystko co udało mi się ustalić.

Józef Muzyka ur.19-02-1902 w domu nr. 72 w Chłopach (wpis nr. 26/1902)
Jego rodzice to: Franciszek Muzyka i Józefa z d. Mazur
Jego dziadkowie po mieczu: Ignacy Muzyka i Marianna z d. Czajka
Jego dziadkowie po kądzieli: Mateusz Mazur i Anna z d. Bodak

Ochrzczony 20-02-1902 , chrzestni to Józef Fałat i Marianna Rataj (żona Jana).
Powyższe informacje podałem na podstawie w/w wpisu. Poniżej zamieszczam jeszcze dodatkowe informacje, które posiadam w swojej bazie.

Mateusz Mazur i Anna z d. Bodak oprócz Józefy mieli jeszcze przynajmniej dwójkę dzieci: Katarzynę ur 1875 i Tomasza ur. 1891

Mateusz Mazur miał brata o imieniu Stanisław, który ożenił się z Marią Czur.

Rodzicami Anny Bodak byli: Mateusz Bodak i Elżbieta z d. Kanoś
Rodzicami Mateusza Mazura byli: Wincenty Mazur i Jadwiga z d. Drozd
Powrót do góry
Zbychu Łoza

PostWysłany: Czw Sty 02, 2020 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Łukaszu!
W jakich księgach parafialnych znalazł pan te dane! Szukam na temat moich dziadków Ignacego i Juli Łoza. Ojciec Józef Łoza r. 1911. Proszę o pomoc.
Serdecznie pozdrawiam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz Piasek

PostWysłany: Pon Sty 06, 2020 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wszystkie informacje jakie podałem zawarte są w księdze urodzeń wsi Chłopy. Jeszcze kilka lat temu aby je oglądać konieczne było zamawianie mikrofilmu i wizyta w najbliższym CHR. Na dzień dzisiejszy skany dostępne są online na stronie Familysearch. Wystarczy się zarejestrować i można szukać samemu. Obawiam się jednak że mikrofilmy nie obejmują lat po 1903, więc nie znajdzie Pan w nich informacji na temat Józefa Łozy.

Pozdrawiam
Ł. P.
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Sro Maj 12, 2021 6:56 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbychu Łoza

PostWysłany: Pon Sty 06, 2020 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo. Myślałem,że może dotarł pan jakimś cudem do ksiąg parafialnych z Komarna z lat 1900 - 1946 które nie wiadomo gdzie są. Ostatnio po wycieczce we wrześniu w Komarnie i Chłopach a także w Nowolesiu, gdzie znajduje się cudowny obraz MB Komarniańskiej słyszałem opinię najstarszych mieszkańców iż prawdopodobnie księgi te zostały przywiezione przez ks. Wołczańskiego, ale co się później z nimi stało? Może nasi forumowicze coś więcej wiedzą i podpowiedzą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: