Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam (nazwiska Stefanko, Krzesaj, Pater, Rataj)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchmiel



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lut 26, 2013 10:09 pm    Temat postu: Stefanko, Krzesaj, Rataj, Pater Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Wymienione wcześniej nazwiska czyli Stefanko, Krzesaj, Pater i Rataj, to nikt inny jak mieszkańcy wsi Chocianowiec (woj. dolnosląskie) bardzo dużo osób o tych nazwiskach (żyje bądź żyło w tej wsi) Wiem bo moja babcia tam mieszka, a nazwiska te słyszałem jak byłem mniejszy i jeździłem do niej na wakacje, ferie. Mam nadzieję, że chociaż trochę mogłęm pomóc na ten temat. Ja natomist szukam wszystkiego o rodzinach Muzyka, Bobeła, Dolińscy mieszkających w Chłopach, Komarnie i okolicach
Jakby ktoś miał jakieś informacje prosiłbym o kontakt: marcin.chmielewski@o2.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta



Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 9:11 pm    Temat postu: Re: Druga linia Macieja Rataja Odpowiedz z cytatem

Basiarp@interia.pl napisał:
Witam Barbara Rataj z Wrocławia (druga linia Macieja Rataja ). Moj ŚP TATUS Franciszek Rataj ( pierwsza linia Macieja Rataja ) . Wiecej szczegolow moge przekazac w chwili zainteresowania . Pozdrawiam Barbara Rataj moj nr 601 88 30 85
Witam interesuje mnie drzewo genealogiczne Macieja Rataja. Dziadek mojego męża Antoni Rataj, jego ojciec Piotr RAtaj mieszkali we wsi Chłopy. Brat Piotra _ Wojciech Rataj był ojcem Macieja Rataja. Piotr i Wojciech mieli brata Mateusza. We wspomnieniach rodzinnych pojawia się strojek Franciszek Rataj. Jeśli ktoś ma więcej informacji proszę o wiadomość. Ps. Część rodziny Rataj została przesiedlenia ostatnim transportem 1946 w okolice Wińska Dolny Śląsk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Piasek



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 26

PostWysłany: Sob Lis 30, 2013 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wojciech Rataj miał jeszcze brata Michała oraz siostry Mariannę i Agnieszkę.
1. Michał z pierwszą żoną Katarzyną z d. Bijak miał co najmniej czworo dzieci.
Drugą żoną Michała była Elżbieta z d. Łoza, mieli co najmniej troje dzieci.

2. Marianna Rataj wyszła za mąż za Antoniego Bednarskiego, mieli co najmniej dwoje dzieci.

3. Agnieszka Rataj wyszła za mąż za Łukasza Warzochę, wiadomo mi o czwórce dzieci z tego małżeństwa.

Powyższe informacje podane na podstawie Liber Baptisatorum wsi Chłopy.

Pozdrawiam
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
barteknam75



Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 2

PostWysłany: Pią Paź 24, 2014 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jak w temacie - szukam genealogicznych nitek rodziny. Mój dziadek to Jan Krzesaj urodzony? na pewno mieszkający w Chłopach ur. 26.08.1879 r. zmarł 04.06.1962 r. w Namysłowie (opolskie) - do Namysłowa przybyli z babcią w 1945. Babcia to Katarzyna Krzesaj z domu (i tu dwa źródła różnie) Fedak lub Baran, urodzonaw Koniuszkach 02.10.1906 (córka Jana i Marii). Czy ktoś jest w stanie umiejscowić genealogicznie moich dziadków? Z góry dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz Piasek



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 26

PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Wpis nr. 70/1879 w księdze chrztów wsi Chłopy
Jan Krzesaj syn Józefa i Zofii z d. Rataj , ur. 26-08-1879 Chłopy w domu nr. 55 , chrzest 27-08-1879, rodzice chrzestni to: Ludwik Harhala i Wiktoria Bijak (żona Mikołaja).

Jego dziadkowie po mieczu to: Mateusz Krzesaj i Rozalia z d. Bober
Jego dziadkowie po kądzieli to: Józef Rataj i Maria z d. Maziak

Na pewno miał brata o imieniu Tomasz ur. 19-12-1876 , wpis nr. 97/1876 , o reszcie rodzeństwa nic mi nie wiadomo.

Jeżeli to Pański dziadek to proszę o kontakt, mam też dane rodzeństwa Jego ojca wraz z dziećmi.

piachu111@tlen.pl

Pozdrawiam
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paumys



Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Wińsko

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój dziadek to Władysław Rataj, właśnie przesiedlony w okolice Wińska. Mieszkał w Chłopach. Szukam wszystkich możliwych informacji na ten temat, nie jest łatwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Guzik



Dołączył: 15 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Italia Como

PostWysłany: Nie Lip 15, 2018 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Nazywam sie Robert Guzik.Moi dziadkowie Pochodzili z miejscowosci Katarynice -Rodzina Antonio i Anna Adamko.
Moja mama Anna jest kuzynka Tomasza Krzesaja ktory mieszkal w okolicach Katarynic.Obecnie dzieci mojego Wojka Tomasza zyja w Glucholazach,gory opawskie.Nazwisjko Rataj obilo mi sie o uszy z opowiadan.
Serdecznie pozdrawiam Robert
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kanoś



Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd: Piskorzyna

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2018 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochodzę z Piskorzyny 4 km od Wińska. Kojarzę nazwisko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Lip 29, 2021 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gospel2 napisał:
Pani Elu,

Bazując na wpisach narodzin, 1867-1903, doszukałem się tylko 2-ch Fabianów Krzesaj.
Przypuszczalny pradziadek, ur. się ok.1845 r. Z braku dokumentów używam standardowe daty: 25 lat od urodzenia najmłodszego dziecka, dla mężczyzny oraz 23 lata dla kobiety.
Rodzice Fabiana:
Ignacy Krzesaj & Agnieszka Róg
Potomstwo Fabiana& Katarzyny Kasprzyszak:
1.) Marianna -10.11.1870
2.) Franciszka -28.10.1872
3.) Jan-28.01.1872, zg.18.02.1879
4.) Mikołaj - 10.12.1877
5.) Apolonia – 01.03.1880
6.) Józef – 22.03.1882 (przypuszczalny kandydat na męża Elżbiety Rataj)
7.) Franciszka – 27.06.1884
8.) Jan – 04.12.1886 (kolejny kandydat na męża Elżbiety Rataj)
9.) Karolina – 17.04.1889
Zupełnie możliwe, że Fabian miał więcej potomstwa i pomiędzy nimi znajdował się następny kadydat na męża Elżbiety Rataj, ale odnalazłem tylko dziewięcioro.

Do dziś panuje zwyczaj, że niejednokrotnie dzieciom nadaje się imię dziadka lub kogoś z rodziny. Tak więc tym drugim Fabianem mógł być ojciec Ignaca, a dziadek Fabiana. Niestety są to tylko spekulacje. (brak powiązań z Ignacym)
Na wszelki wypadek.
Starszy Fabian ur. się pod koniec XVIII w. lub też na przełomie XVIII-XIX w., a jego żoną była Petronella Mazur.

Elżbiety Ratajówne:

Było ich pięć, ale z powodu dużych różnic wiekowych, możemy wziąć pod uwagę tylko dwie.
Urodzona 28.04.1888 r. c. Józefa & Katarzyny Bober oraz ur. 02.10 1893, c. Wojciecha & Józefy Nowickiej. Czyli! Zarówno Józef i Jan Krzesajowie mogli ożenić się z Elżbietą, c. Józefa lub Wojciecha.

Pozdrawiam


co mogę dodać od siebie Katarzyna kasprzyszak ur 1848 córka tomasza kasprzyszak ur 1804 męża tekli ur 1809 miała brata Jana ur 1842 mieszkali w domu nr 263 zmieniona numeracja na 343 przynajmniej od 1858 rok, biorąc pod uwagę że np w 1872 roku rodzi im sie franciszka tez pod nr 343 przypuszczam że fabian przeprowadził sie do domu żony.

_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum