Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Komarno - plany miasta i jego wygląd

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klisowska

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 5:38 pm    Temat postu: Komarno - plany miasta i jego wygląd Odpowiedz z cytatem

Proszę Państwa, jakiś czas temu dostałam kopię odręcznie naszkicowanego planu Komarna. Autorem szkicu jest Pan Adam Krzewicki, który wyjeżdżał z Komarna
jako nastolatek (więc dobrze je pamięta) i kilkakrotnie je później odwiedzał.
Plan jest wspaniały i zawiera mnóstwo cennych przypisów.
Dzięki temu zorientowałam się, że miejsce, w którym mieszkali moi Partykowie nazywane było Osiedlem Zagumienek (
vis a vis cmentarza ukraińskiego). Niedaleko stamtąd miała moja Ciocia Bronia do swojej koleżanki Walerci Piskorz
(domy przy drodze do wsi Litewka)

dla porównania zamieszczam kopię planu miasta (plan katastralny z 2 połowy XIX wieku)
z książki "Kościoły i klasztory dawnego województwa ruskiego, tom 7, wyd. Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków)

Zamieszczam też plan rysowany przez Pana Krzewickiego w dwóch częściach,
tak będzie czytelniejszy
Plan Komarna, część 1:

Plan Komarna, część 2:

Poniżej wklejam zdjęcie Rynku w Komarnie z czasó wojny, otrzymane od Pana Adama Krzewickiego

i dla porównania widoki Komarna z nieocenionej książki "Kościoły i klasztory..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pon Maj 17, 2021 4:44 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
katarzyna lisowska
Gość

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
odkryłam w zbiorach Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona 7 widoczków Komarna http://www.polona.pl/dlibra/results?action=SearchAction&dirids= Jeżeli lista widoczkówKomarna nie pokaże się od razu pod tym linkiem, proszę wpisać Komarno w okienko wyszukiwarki (polewej strony u góry) i kliknąć "szukaj". Wtedy pojawi się spis 7 widokówek z Komarna. Niektóre mają sygnaturę zbiorów Janusza Wasylkowskiego, dyrektora Instytutu Lwowskiego w Warszawie.
Powrót do góry
Go??
Gość

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 6:15 pm    Temat postu: Oto link do kilku ciekawych ujeć Komarna z lotu ptaka Odpowiedz z cytatem

http://www.panoramio.com/map/#lt=49.628780&ln=23.704390&z=4&k=1&a=1&tab=1
Powrót do góry
Aleksander

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 10:36 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za ten plan. Byłem w Komarnie w 1997 roku. Nie wiele już pamiętam. Dzięki Państwa zdjęciom i wspomnieniom mam możliwość poznania choć w części swojego rodowodu, także Rodziny. Mało wiem, lecz nazwiska tu podane są mi znane, wiele osób mieszkał, lub mieszka w moim mieście Opolu. Moja rodzina to Władysław i Wanda Piskorz z domu Piotrów (Babcia), oraz nieżyjąca też mama - Emilia. Wspomniana tu Walercia Piskorz jest moją krewną. Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
Przeprasza, jeżeli ten post powinien się znaleźć w innym dziale.
Pozdrawiam wszystkich........
Aleksander syn Emilii.
Powrót do góry
LidiaMaNo

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletna katastralna mapa Komarna z 1853 roku.

Ta kolorowa i szczegółowa katastralna mapa zawiera całą mieszkalną części miasta wraz z rolniczymi przedmieściami.
Mapa pokazuje numery domów i numery działek na terenach mieszkalnych i rolniczych.
Na mapie są również rynek, duża centralna synagoga, dwa kościoły, cmentarz, sady oraz jedna z ciekawszych sieci kanałów i dróg wodnych w Galicji.
Mapa znajduje się w Centralnym Państwowym Archiwum Historycznym Ukrainy we Lwowie (nr rekordu 186.10.660).

< Zobacz mapę >
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwia

PostWysłany: Pon Maj 17, 2021 4:44 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr Wiernik

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję odnalezienia mapy katastralnej Komarna. Dla mojej pracy o mieście rzecz bezcenna. Dziekuję i pozdrawiam. PW
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: