Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wspaniałe stare zdjęcia Lwowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Lwów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 3:28 pm    Temat postu: wspaniałe stare zdjęcia Lwowa Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do oglądania kolekcji ponad 300 starych zdjeć ze Lwowa na stronie Dynamicznego Herbarza Rodzin Polskich. Zdjęcia pochodzą z poczatków XX wieku. Pojedyncze kadry dotyczą innych miejsc, np. Zakopane, Żółkiew, Podhorce i in.
Nie wszystkie zdjęcia są opisane. Kto potrafi proszony jest o opis zdjęć. Można to zrobić dodając komentarz pod zdjeciem.
http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/thumbnails.php?album=49
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wak
Gość





PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 3:34 pm    Temat postu: Stary Lwów w Fotografii Odpowiedz z cytatem

Wszystko
za Twoją sprawą Kasiu Very Happy , wiesz o tym.
Także dopełnianie się opisów zdjęć starego Lwowa.
Tak to jakoś jest, że za co się tylko weźmiesz albo dotkniesz…zaczyna
lepiej działać. Rolling Eyes Fajnie Exclamation .
Gratuluję Tobie.
Ojjjjj widać, widać to....że masz więcej czasu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wando! Miło Cię słyszeć. Zawsze masz dla mnie dobre słowo...

Podpowiem, bo może się to przydać innym, że bardzo przydatne przy "rozszyfrowywaniu" lwowskich zdjęć były dwie książki:

"Dawna fotografia lwowska 1839-1939" pod redakcją Aleksandra Żakowicza, wyd. Centrum Europy, Lwów 2004 oraz

"Lwów na dawnej pocztówce" Iriny Kotłobułatowej, wyd. Międzynarodowe Centrum Kultury, Kraków 2006

To świetne uczucie, tak się wpatrywać w te zdjecia i uczyć się Lwowa. No, zresztą nie mam innego wyjścia, bo mój mąż zawsze się ze mnie śmieje, że uważam się za lwowiankę (w 2 pokoleniu Smile ). Więc muszę sprostać wyzwaniu Smile

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto zdjęcie moich dziadków na ulicy we Lwowie w latach 30-tych (Maria Partyka ur. 1902 w Komarnie i Marian Kamiński ur. 1907 w Krakowie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Lwów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+1 =


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum