Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam informacje o rodzine Tomas i Grynienko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patrick Tomas
Gość





PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 6:25 pm    Temat postu: Szukam informacje o rodzine Tomas i Grynienko Odpowiedz z cytatem

Witam was wszystkich,

Urodzilem sie w Belgii i przepraszam ze zle pisze po polsku bo nigdy nie bylem w polskij szkole. Moj tatusz sie urodzil w Litewka 1 stycznia 1936

Mial 3 siostry i jednedgo brata

Zosia Tomas
Genowefa Tomas (zmarla w litewce)
Johanna Tomas (zmarla w litewce)

Zbigniew Tomas

Moj Dziadek sie urodzil w Ltewce (Antoni Tomas) i moja babcia sie urodzila we Chlopy (Aniela Grynienko) Szukam o historii moje rodzine w Polsce i na caly swiat. Ktos znal albo zna nasza rodzina ? Cos pamieta ? Dziekuje bardzo za pomoc
Powrót do góry
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy serdecznie!
Ja nie mam żadnych danych o rodzinach Tomas i Grynienko, ale może odezwie się ktoś, kto wie więcej. Oba nazwiska są obecne na cmentarzu w Komarnie. Proszę zobaczyć tutaj http://www.komarno.vooa.pl/cmetarzaaaaa/index.html
Proszę jeszcze przeglądnąć stare wpisy na forum, ktoś tu już pytał o nazwisko Grynienko.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
Katarzyna Lisowska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Piasek



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 26

PostWysłany: Nie Gru 25, 2011 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jeżeli chodzi o akta parafialne wsi Chłopy to ogólnie dostępne są lata 1867-1903 dlatego proponuję spróbować najpierw w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Jeżeli zna Pan miejse i datę zgonu swojej babci Anieli Grynienko, to proszę wystąpić do stosownego Urzędu Stanu Cywilnego o wydanie skróconego aktu zgonu. Na owym akcie powinny znajdować się imiona jej rodziców. Znając ich imiona będzie łatwiej wyszukać właściwą Panu rodzinę.
Gdyby miał Pan problemy z językiem, to proszę pisać.

pozdrawiam
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Krewniaka .
Ja również pochodzę z rodziny Grynienków. Od kilku lat zajmuję się poszukiwaniami moich korzeni, które w chwili obecnej sięgają początków XIX wieku. Z moich dotychczasowych ustaleń wynika, że rodzina Grynienków z Chłóp była bardzo liczna. W miarę Pana postepów w poszukiwaniach chetnie podzielę się swoimi informacjami. Dlatego proszę o bezpośredni kontakt na prywatną wiadomość.
Pozdrawiam i życzę sukcesów oraz powodzenia w genealogicznych poszukiwaniach.
H.R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fra_mauro



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 17

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 7:44 am    Temat postu: info dla Patricka Odpowiedz z cytatem

Mój tato urodzil się rowniez na Litewce , w tym samym roku co Pana Tato czyli 1936 . Zapytam go o panska rodzine- na pewno cos bedzie pamietac.Pozdrawiam serdecznie, Alina
PS: Czy Pana Tato ma na imię Kazimierz ?

_________________
Poszukuj? przodków i szczegó?ów z historii rodzin: Stefaniszynów z Bucza?, Korneckich z Litewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sławek Tomaś



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Od pewnego czasu również poszukuję informacji o swoich przodkach.
Mój dziadek, Władysław Tomaś, ur. styczeń 1915r. w Chłopach.
Więcej informacji chętnie udzielę drogą mailową.

Pozdrawiam serdecznie.

Sławek Tomaś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum