Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rodzina Piskorz i Mihułka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel44



Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 8:53 pm    Temat postu: Rodzina Piskorz i Mihułka Odpowiedz z cytatem

Witam
poszukuję informacji na temat mojej rodziny zamieszkałej niegdyś w Chłopach.
Skromne dane o moch przodkach, które posiadam to:
- pradziadek Piskorz Warzyniec ur.1897, żonaty z Dorotą Pilichiewicz
wiem, żę ojciec Wawrzyńca miał na imię Jan i był żonaty z Katarzyną Szczypel, niestety to wszysko co o nim wiem.
Czy ktoś z Państwa może wiedzieć coś o tych osobach,
czy w Komarnie/Chłopach była straż ogniowa? Pradziadek podobno był jej członkiem.
czy ktoś z Państwa zna przezwisko "Majorki" "Majorko"?
- dziadek Mihułka Michał (jego brat Mikołaj) ur. w 1921, żonaty z Elżbietą Piskorz (tu znam więcej danych),
jego ojciec Jan żonaty z Zofią Janio i niestety to wszystko
czy ktoś z Państwa może wiedzieć coś o tych osobach?
czy w Chłopach były jakieś sklepy i kto był ich włascicielem?
czy w Komarnie/Chłopach istniał w czasie II WŚ ruch oporu?

czy ktoś z państwa próbował uzyskać dane z archiwum CK Armii w Wiedniu lub z CAW w Warszawie?

Pozdrawiam i dziękuję Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Piasek



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 26

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pański pradziadek miał brata:
Wojciech Piskorz ur.25-04-1896 Chłopy , wpis nr.42/1896 , zmarł 28-09-1896.

Jak Pan wcześniej napisał rodzice Pańskiego pradziadka to Jan Piskorz i
Katarzyna Szczypel.

Jego dziadkowie po mieczu to Tadeusz Piskorz i Katarzyna Nieczaj.
---------------------------------------------------
Teraz trochę na temat matki Pańskiego pradziadka tj. Katarzyny Szczypel.
Jej rodzice to: Michał Szczypel i Elżbieta Jankotowicz
Jej rodzeństwo to:
1). MARIA SZCZYPEL + Mateusz Pater
a. Katarzyna Pater ur.1888, wpis nr.23/1888
b. Elżbieta Pater ur.1889 , wpis nr.91/1889

2). WOJCIECH SZCZYPEL ur.1871 , wpis nr. 37/1871

3). JÓZEF SZCZYPEL ur.1874 , wpis nr.26/1874 + Katarzyna Fałat

4). JAN SZCZYPEL + Apolonia Piskorz
a. Salomea Szczypel ur.1899, wpis nr.75/1899

Jej dziadkowie po mieczu to: Teodor Szczypel i Barbara Kogut
Jej dziadkowie po kądzieli to: Ignacy Jankotowicz i Agata(Dorota?) Mazur

Rodzeństwo jej matki to:
1). MARIA JANKOTOWICZ + Sebastian Warzocha
a. Jan Warzocha
b. Apolonia Warzocha ur.1869 , wpis nr.26/1869
c. Franciszka Warzocha ur. 1872 , wpis nr.24/1872
d. Elżbieta Warzocha ur.1876 , wpis nr.31/1876

2). ANNA JANKOTOWICZ + Jan Warzocha
a. Wojciech Warzocha ur.1875 , wpis nr. 16/1875
b. Jan Warzocha


Powyższe dane zostały zaczerpnięte z LIBER BAPTISATORUM wsi Chłopy
z lat 1867-1903 , znajdującej się na mikrofilmie LDS.

Pozdrawiam
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marchmiel



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 2:31 pm    Temat postu: Rodzina Mihułów i Piskorz Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Rodziny Piskorz i Mihułka znane mi są z miejscowości mojej babci Chocianowca (woj. dolnośląskie). Nie wiem czy nadal ktoś żyje z tamtych czasów, ale ich dzieci na pewno. Zastanawia mnie czy to o ta rodzinę Mihułka chodzi, bo wydaje mi się, ze tamci mają pisane nazwisko przez "ch" ale mogę sie mylić. Prawdopodobnie o te rody chodzi, gdyż moi dziadkowie z pradziadkami przyjechali z Chłopów i Komarna właśnie do Chocianowca. Mozna również spróbować poszukać tych rodzin we wsi Wielowieś koło Ścinawy (woj.dolnoślaskie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joanna z domu Szczypel



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lut 13, 2016 11:20 pm    Temat postu: Rodzina Szczypel Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Dopiero dziś trafiłam na te informacje. Salomea Szczypel ur. w 1899 to jest moja prababcia ze strony mojego taty. Pamiętam ją dość dobrze, bo zmarła, gdy miałam 14-15 lat. Wyszła za mąż za Wojciecha Jankowskiego i miała z nim 14 dzieci, a moja babcia Karolina, czyli jej córka, matka mojego taty, Jana Szczypla, była najstarsza (ur w 1923r.). Wyszła za mąż za Jukuba Szczypla z Buczał i miała z nim 4 dzieci ( Jana -ur.w 1943 w Buczałach-mojego tatę, zmarłego w Złotoryi w 2004r., Irenę-ur. w 1946, Ryszarda, zmarłego w wieku 3 miesięcy w 1954 lub 1955r, oraz Ryszarda-ur. 1956, zmarłego w 2015r.). Prababcia Salomea i jej mąż Wojciech pochowani są w Biskupinie (wieś koło Chojnowa, woj dolnośląskie). Z dzieci Salomei żyją jeszcze: brat Antoni ( w Biskupinie), Franciszek (w Chojnowie).
Moja babcia opowiadała mi, że urodziła się w Chłopach, a zamieszkała z mężem Jakubem Szczyplem w Buczałach, gdzie urodził się mój tato. W czasie wojny wyjechała na Rzeszowszczyznę, gdzie uordziła córkę, Irenę, a w 1947 r. trafiła na ślad rodziny i przyjechała na Ziemie Odzkyskane. Zamieszkali w Biskupinie. Zawsze dziwiła mnie informacja, że moja prababcia Salomea była z domu Szczypel, wyszła za mąż za Wojciecha Jankowskiego, a moja babcia, będąc z domu Jankowska, wyszłą za mąż za Szczypla. Nazwisko do rodziny wróciło. Ja mam siostrę Agnieszkę.
W Biskupinie żyli: Jan Piskorz ( moja babcia opowiadała, że to był krewny, ale jakoś bez szczegółów, a ja jako dziecko nie dociekałam), ale mówiłam na niego wujek. Mieszkali dwa domy za babcią. Wiem też, że jakaś rodzina Michułków w Biskupinie mieszkała. Nie znam szczegółów, ale żona mojego stryjka, Ryszarda, może coś więcej wiedzieć, bo wiele lat mieszkała w Biskupinie. Niewiele wiemy o dziadku Jakubie Szczyplu. Jeśli ktos ma jakieś informacje, to proszę o więcej.
Pozdrawiam wszystkich krewnych.
Jeśli ktoś ma więcej informacji, proszę o posty.
Pozdrawiam, Joanna z domu Szczypel, prawnuczka Salomei Jankowskiej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum