Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Michulka`s in Chlopy/Komarno/Rudki before 1940

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ivadmih



Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 11:02 pm    Temat postu: Michulka`s in Chlopy/Komarno/Rudki before 1940 Odpowiedz z cytatem

Hi my name is Wladyslaw Mihulka/Michulka from UK Scotland my father who spelled his name Mihulka in the UK but all other family in Poland spelled it Mickułka. My fathers family were arrested and deported to Siberia Mizgranka camp between Novosabirsk and Tomsk in February 1940 although his mother managed to escape deportation by slipping away from Stacja Komarno Buczały ,they belonged to the Village of Chłopiach/Chlopy. My Grandparents were Franciszek Michulka born 1877 and died around 1934 after a fall from a church roof and broke his leg ,after a long time he developed Gangrene poisoning and died, he was buried in a graveyard in or around Chlopy area somwhere. Franciszek was a carpentor and had a small type farm/small holding where they kept pigs hens etc. My grandmother was Katarzyna Maziak/Michulka also from Chlopy, born 29 march 1879 my grandmother died in 1965 in the Szczecin area and was buried there. They had 3 children Karol, Stanislaw and my father Kazimierz born 1920 in Chlopy, who after escaping Siberia joined the Polish army in Uzbekistan and across to Persia and later to fight Monti Cassino heavy Artylery 2 Corps Gen Anders Army, from there he came to Uk/Scotland. Karol the oldest son was born 1905 in Chlopy he was Married to Kararzyna Cygan and he enlisted to the Polish Cavlry before the war for life, and was captured during the war and sent to a German Prison camp. Stanislaw Michulka born 1907 in Chlopy and Married Franciszka Krzesaj born 1901 Chlopy and lived for a time in Rudki before returning to Chlopy and from there they were all arrested and deported to Siberia. I have given as much detail of My fathers family as I can so that Maybe someone out there might remember the family and might be able to help me with information about them.

1 Does anyone know where I could obtain a copy of my father Kazimierz Michułka/Mihułka born Chlopy his birth Certificate .

2 A Copy of My Grandfathers Franciszek Michułka Death Certificate died around 1934 in Chlopy ?
3 If anyone knows where my grandfather Franciszek Michułka is Buried, what Graveyard , he died in the Chlopy area if there is a gravestone/Graveyard somewhere i would love a picture.

4 Does anyone know where the Michułka home was in Chlopy,it might have been demolished by Russians or does it still exsist and if so would love a picture if possible.

After deportation to Siberia in February 1940 none of my Family Michułka
returned to Chlopy.

I would be very greatfull for any information to my Questions however little it is . Or if anyone remembers them living in Chlopy to get in touch.

Does anyone remember Karol Michulka who was in the Polish Cavalry and any information about him.
I would like to thank anyone in advance for any information or help in answering any of my questions or anything they can add.
Wladyslaw Mihulka

Rejestracja: 30 stycznia 2016
Posty: 1
PostPosted: Sob 30 stycznia 2016 22:02 Temat postu: Michulka`s w Chłopy / Komarno / Rudki przed 1940 Odpowiedź z cytatem Edytuj / Usuń ten post Usuń ten post
Witam mam na imię Władysław Mihulka / Michulka z brytyjskiego Scotland Ojciec mój, który napisane jego imię Mihulka w Wielkiej Brytanii, ale wszystkie inne rodziny w Polsce orkiszu go Mickułka. Moja rodzina ojcowie zostali aresztowani i wywiezieni do obozu na Syberii Mizgranka między Nowosybirsku i Tomsku w lutym 1940 roku, chociaż jego matka zdołała uciec deportację przez wymyka Stacja Komarno Buczały, należały do ​​wsi Chłopiach / Chłopy. Moi dziadkowie urodzili Franciszek Michulka 1877 i zmarł około 1934 roku po upadku z dachu kościoła i złamał nogę, po długim czasie rozwinął zatrucie gangreny i zmarł, został pochowany na cmentarzu w okolicach Chłopy obszarze somwhere. Franciszek był carpentor i miał małe gospodarstwo / typu małe gospodarstwo, gdzie hodowanych świń kury itp moja babka była Katarzyna Maziak / Michulka również z Chłopy, urodzony 29 marca 1879 moja babcia zmarła w 1965 roku w rejonie Szczecina i tam został pochowany. Mieli urodzony 3 dzieci Karol Stanisław i mój ojciec Kazimierz 1920 w Chłopy, który po ucieczce Syberię przyłączył się do armii polskiej w Uzbekistanie iw poprzek do Persji, a później do walki Monti Cassino ciężkie Artylery 2 Korpusu Gen Andersa Armii, a stamtąd przybył do Wielkiej Brytanii / Szkocja. Karol najstarszy syn urodził się w 1905 Chłopy Poślubił Kararzyna Cygan i wstąpił do polskiego Cavlry przed wojną do życia i został schwytany w czasie wojny i wysłany do niemieckiego obozu jenieckiego. urodzony w 1907 Stanisław Michulka Chłopy i poślubiła Franciszka Krzesaj urodzonego 1901 Chłopy i mieszkał przez pewien czas w Rudki przed powrotem do Chłopy a stamtąd wszyscy zostali aresztowani i deportowani na Syberię. Dałem tak szczegółowo mojej rodziny ojców jak można tak, że może ktoś tam może pamięta rodzinę i może być w stanie mi pomóc z informacjami o nich.
1 Czy ktoś wie, gdzie mogę otrzymać kopię mojego ojca Kazimierz Michułka / Mihulka urodzonego Chłopy jego akcie urodzenia.
2 kopii moich dziadków Franciszek Michułka Śmierć Certyfikat zmarł około 1934 roku w Chłopy?
3 Jeśli ktoś wie, gdzie mój dziadek Franciszek Michułka jest pochowany, co Graveyard, zmarł w obszarze Chłopy jeśli jest nagrobek / Graveyard gdzieś chciałbym zdjęcie.
4 Czy ktoś wie gdzie w domu Michułka był w Chłopy, to może zostały zniszczone przez Rosjan, czy też wciąż exsist a jeśli tak chcielibyśmy zdjęcie, jeśli to możliwe.
Po deportacji na Syberię w lutym 1940 roku nikt z mojej rodziny Michułka
powrócił do Chłopy.
Byłbym bardzo greatfull za wszelkie informacje na moje pytania jednak trochę jest. Albo jeśli ktoś je pamięta mieszka w Chłopy w celu nawiązania kontaktu.
Czy ktoś pamięta Karola Michulka który był w polskiej kawalerii oraz wszelkie informacje o nim.
Chciałbym podziękować każdemu z góry za wszelkie informacje lub pomoc w odpowiadaniu na wszelkie moje pytania, czy cokolwiek mogą dodać.
Władysław Mihulka

_________________
ivadmih
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ivadmih



Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 04, 2016 4:42 pm    Temat postu: Re: Michulka`s in Chlopy/Komarno/Rudki before February 1940 Odpowiedz z cytatem

ivadmih napisał:
Hi my name is Wladyslaw Mihulka/Michulka from UK Scotland my father who spelled his name Mihulka in the UK but all other family in Poland spelled it Michułka. My fathers family were arrested and deported to Siberia Mizgranka camp between Novosabirsk and Tomsk in February 1940 although his mother managed to escape deportation by slipping away from Stacja Komarno Buczały ,they belonged to the Village of Chłopiach/Chlopy. My Grandparents were Franciszek Michulka born 1877 and died around 1934 after a fall from a church roof and broke his leg ,after a long time he developed Gangrene poisoning and died, he was buried in a graveyard in or around Chlopy area somewhere. Franciszek was a carpenter and had a small type farm/small holding where they kept pigs hens etc. My grandmother was Katarzyna Maziak/Michulka also from Chlopy, born 29 march 1879 my grandmother died in 1965 in the Szczecin area and was buried there. They had 3 children Karol, Stanislaw and my father Kazimierz born 1920 in Chlopy, who after escaping Siberia joined the Polish army in Uzbekistan and across to Persia and later to fight Monti Cassino heavy Artillery 2 Corps Gen Anders Army, from there he came to Uk/Scotland. Karol the oldest son was born 1905 in Chlopy he was Married to Katarzyna Cygan and he enlisted to the Polish Cavalry before the war for life, he was captured during the war and sent to a German Prison camp Stalag 1A. Stanislaw Michulka born 1907 in Chlopy and Married Franciszka Krzesaj born 1901 Chlopy and lived for a time in Rudki before returning to Chlopy and from there they were all arrested and deported to Siberia. I have given as much detail of My fathers family as I can so that Maybe someone out there might remember the family and might be able to help me with information about them.

1 Does anyone know where I could obtain a copy of my father Kazimierz Michułka/Mihułka born Chlopy his birth Certificate .

2 A Copy of My Grandfathers Franciszek Michułka Death Certificate died around 1934 in Chlopy ?
3 If anyone knows where my grandfather Franciszek Michułka is Buried, what Graveyard , he died in the Chlopy area if there is a gravestone/Graveyard somewhere i would love a picture.

4 Does anyone know where the Michułka home was in Chlopy,it might have been demolished by Russians or does it still exist and if so would love a picture if possible.

After deportation to Siberia in February 1940 none of my Family Michułka
returned to Chlopy.

I would be very greatfull for any information to my Questions however little it is . Or if anyone remembers them living in Chlopy to get in touch.

Does anyone remember Karol Michulka who was in the Polish Cavalry and any information about him.
I would like to thank anyone in advance for any information or help in answering any of my questions or anything they can add.
Wladyslaw Mihulka

Rejestracja: 30 stycznia 2016
Posty: 1
PostPosted: Sob 30 stycznia 2016 22:02 Temat postu: Michulka`s w Chłopy / Komarno / Rudki przed 1940 Odpowiedź z cytatem Edytuj / Usuń ten post Usuń ten post
Witam mam na imię Władysław Mihulka / Michulka z brytyjskiego Scotland Ojciec mój, który napisane jego imię Mihulka w Wielkiej Brytanii, ale wszystkie inne rodziny w Polsce orkiszu go Michułka. Moja rodzina ojcowie zostali aresztowani i wywiezieni do obozu na Syberii Mizgranka między Nowosybirsku i Tomsku w lutym 1940 roku, chociaż jego matka zdołała uciec deportację przez wymyka Stacja Komarno Buczały, należały do ​​wsi Chłopiach / Chłopy. Moi dziadkowie urodzili Franciszek Michulka 1877 i zmarł około 1934 roku po upadku z dachu kościoła i złamał nogę, po długim czasie rozwinął zatrucie gangreny i zmarł, został pochowany na cmentarzu w okolicach Chłopy obszarze somwhere. Franciszek był carpentor i miał małe gospodarstwo / typu małe gospodarstwo, gdzie hodowanych świń kury itp moja babka była Katarzyna Maziak / Michulka również z Chłopy, urodzony 29 marca 1879 moja babcia zmarła w 1965 roku w rejonie Szczecina i tam został pochowany. Mieli urodzony 3 dzieci Karol Stanisław i mój ojciec Kazimierz 1920 w Chłopy, który po ucieczce Syberię przyłączył się do armii polskiej w Uzbekistanie iw poprzek do Persji, a później do walki Monti Cassino ciężkie Artylery 2 Korpusu Gen Andersa Armii, a stamtąd przybył do Wielkiej Brytanii / Szkocja. Karol najstarszy syn urodził się w 1905 Chłopy Poślubił Kararzyna Cygan i wstąpił do polskiego Cavlry przed wojną do życia i został schwytany w czasie wojny i wysłany do niemieckiego obozu jenieckiego. urodzony w 1907 Stanisław Michulka Chłopy i poślubiła Franciszka Krzesaj urodzonego 1901 Chłopy i mieszkał przez pewien czas w Rudki przed powrotem do Chłopy a stamtąd wszyscy zostali aresztowani i deportowani na Syberię. Dałem tak szczegółowo mojej rodziny ojców jak można tak, że może ktoś tam może pamięta rodzinę i może być w stanie mi pomóc z informacjami o nich.
1 Czy ktoś wie, gdzie mogę otrzymać kopię mojego ojca Kazimierz Michułka / Mihulka urodzonego Chłopy jego akcie urodzenia.
2 kopii moich dziadków Franciszek Michułka Śmierć Certyfikat zmarł około 1934 roku w Chłopy?
3 Jeśli ktoś wie, gdzie mój dziadek Franciszek Michułka jest pochowany, co Graveyard, zmarł w obszarze Chłopy jeśli jest nagrobek / Graveyard gdzieś chciałbym zdjęcie.
4 Czy ktoś wie gdzie w domu Michułka był w Chłopy, to może zostały zniszczone przez Rosjan, czy też wciąż exsist a jeśli tak chcielibyśmy zdjęcie, jeśli to możliwe.
Po deportacji na Syberię w lutym 1940 roku nikt z mojej rodziny Michułka
powrócił do Chłopy.
Byłbym bardzo greatfull za wszelkie informacje na moje pytania jednak trochę jest. Albo jeśli ktoś je pamięta mieszka w Chłopy w celu nawiązania kontaktu.
Czy ktoś pamięta Karola Michulka który był w polskiej kawalerii oraz wszelkie informacje o nim.
Chciałbym podziękować każdemu z góry za wszelkie informacje lub pomoc w odpowiadaniu na wszelkie moje pytania, czy cokolwiek mogą dodać.
Władysław Mihulka

_________________
ivadmih
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum