Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwanie korzeni rodziny Czajka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izabela
Gość





PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 8:00 pm    Temat postu: Poszukiwanie korzeni rodziny Czajka Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Mam na imię Iza i bardzo chciałabym się dowiedzieć coś o przeszłości mojego dziadka[ur. 24 maja 1931 r.], który urodził się właśnie w Komarnie. Gdyby nie akt zgonu nie wiedziałabym nic o jego przeszłości, gdyż zmarł on 3 lata przed moimi narodzinami. Orientuję się tylko, że jego rodzina była bardzo zamożna, moja prababcia znała kilka języków, a pradziadek był kowalem [?] zaś mój pradziadek pracował w sądzie, gdzie w wyniku "źle" wydanego wyroku, został zabity przez jakiegoś skazanego. Bardzo proszę o jakiekolwiek wiadomości związane z tym nazwiskiem.
Powrót do góry
klisowska



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 202

PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy byłam w Dankowicach koło Strzelina w 2006 roku, mówiono mi, że mieszka tam p. Czajka (nie pamiętam imienia). Nie zdążyłam się z nią wtedy zobaczyć. Sąsiedzi mówili o niej, że dobrze pamięta czasy komarniańskie i chłopskie (Chłopy to polska wieś koło Komarna). Może to jest jakiś trop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Wiernik



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 148

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 7:45 pm    Temat postu: rodzina Czajków Odpowiedz z cytatem

W Wałbrzychu długie lata dyrektorem okręgu telekomunikacji był p. Ryszard Czajka urodzony w Komarnie. Proszę ewentualnie z nim nawiązać kontakt w interesującej Panią sprawie. Telefon jest w książce.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miko?aj druzbacki
Gość





PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 1:25 pm    Temat postu: czajka Odpowiedz z cytatem

najlepiej odwiedzić Archiwum Diecezjalne w Przemyślu gdzie są księgi
metrykalne z Komarna, albo porozmawiać telefonicznie
Powrót do góry
marchmiel



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 2:37 pm    Temat postu: Poszukiwanie rodziny Czajka Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. U mojej babci zaraz za płotem mieszkał (bo niestety już zmarł) Zbyszek Czajka. Podejrzewam , że jego bliscy wyemigrowali w czasie przesiedleń do Chocianowca (tak własnie sie nazywa wieś w woj. dolnośląskim). Być może komuś to pomoże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
artur



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 9:25 am    Temat postu: Re: Poszukiwanie korzeni rodziny Czajka Odpowiedz z cytatem

Izabela napisał:
Dzień dobry. Mam na imię Iza i bardzo chciałabym się dowiedzieć coś o przeszłości mojego dziadka[ur. 24 maja 1931 r.], który urodził się właśnie w Komarnie. Gdyby nie akt zgonu nie wiedziałabym nic o jego przeszłości, gdyż zmarł on 3 lata przed moimi narodzinami. Orientuję się tylko, że jego rodzina była bardzo zamożna, moja prababcia znała kilka języków, a pradziadek był kowalem [?] zaś mój pradziadek pracował w sądzie, gdzie w wyniku "źle" wydanego wyroku, został zabity przez jakiegoś skazanego. Bardzo proszę o jakiekolwiek wiadomości związane z tym nazwiskiem.


Rodzina Czajków z Komarna to osoby mieszkające do teraz w Chocianowie :
Józef Czajka i Zofia - ich dzieci to Ryszard Czajka ( Wałbrzych), Jadwiga ( po mężu Urbańska - jej dzieci Piotr i Paweł) Zdzisław.
Dzieci Ryrzasda to : Dorota i Arkadiusz
Kowal o którym piszesz to Jan Mikołajewski - mąż Karoliny Czajka ( siostra Józefa) - wszyscy nieststey na cmentarzu w Chocianowie.
Księgi parafialne z Komarna były ( podobnie jak wyposażenie kosioła) w parafii w czerwnym Kościele k. Złotoryi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
artur



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 9:30 am    Temat postu: Re: rodzina Czajków Odpowiedz z cytatem

Piotr Wiernik napisał:
W Wałbrzychu długie lata dyrektorem okręgu telekomunikacji był p. Ryszard Czajka urodzony w Komarnie. Proszę ewentualnie z nim nawiązać kontakt w interesującej Panią sprawie. Telefon jest w książce.Pozdrawiam


Zgadza sie , to chyba ostatni z zyjących Czajków urodzonych w Komarnie, jego siostra Jadwiga i brat Zdzisław już nie zyją.
Rodzinnne gorby sa w Chocianowie : Józef, Jadwiga, Zdziaław, Maria, Julia, Waleria, Marian, Karolina ( Mikołajewska). Najstarsza z nich Maria juz grobu nie ma, został skasowany - ale miejsce nadal jest puste-po prostu nikt z czajków nie opłacił na kolejny okres czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
artur



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 9:36 am    Temat postu: Re: Poszukiwanie korzeni rodziny Czajka Odpowiedz z cytatem

Izabela napisał:
Dzień dobry. Mam na imię Iza i bardzo chciałabym się dowiedzieć coś o przeszłości mojego dziadka[ur. 24 maja 1931 r.], który urodził się właśnie w Komarnie. Gdyby nie akt zgonu nie wiedziałabym nic o jego przeszłości, gdyż zmarł on 3 lata przed moimi narodzinami. Orientuję się tylko, że jego rodzina była bardzo zamożna, moja prababcia znała kilka języków, a pradziadek był kowalem [?] zaś mój pradziadek pracował w sądzie, gdzie w wyniku "źle" wydanego wyroku, został zabity przez jakiegoś skazanego. Bardzo proszę o jakiekolwiek wiadomości związane z tym nazwiskiem.

Genealogia taka:
Prababka - Maria Czajka
jej dzieci : Józef, Julia, Waleria, Marian, Karolina ( po mężu Mikołajewska)
dzieci Józefa : Zdzisław, Jadwiga ( po mężu Urbańska) ,Ryszard
dzieci Ryszarda: Dorota, Arkadiusz

Ci którzy zmarli sa pochowani na cmantarzu w Chocianowie , ale grobów juz nie maja Julia i Maria - pozostały puste place.
Tzw. grobowiec rodziny czajków - to de facto tylko Waleria Czajka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jurek Czajka



Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 2

PostWysłany: Wto Sie 15, 2017 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazywam się Jerzy Czajka. Pochodzę z Łańcuta. Obecnie mieszkam w Radomiu. Mój ojciec urodził się w Komarnie prawdopodobnie w 1936 .Tego nie wie dokładnie bo był na robotach w Niemczech. Była to miejscowość Stralsund na wyspie Rugia.Podobno matka Anna de domo Lis zmieniła mu datę urodzenia na późniejszą bo dzieci też brali do pracy.
Teraz to co wiem o genealogii:
Tata ojca nazywał się Mieczysław ( 1909-1968)
Rodziców Mieczysława nie znam. Ojciec być może Franciszek ,ale spekulował nie będę.Wiem Ze na jego pogrzebie było dwóch braci :Józef i Marian z Chocianowa. Ponieważ ojciec mało pamięta z racji wojennej traumy i wieku. Proszę o pomoc.
Z poważaniem Jurek Czajka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jurek Czajka



Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 2

PostWysłany: Wto Sie 15, 2017 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam konto na My Heritage oraz prywatny email. j.r.czajka@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurek Czajka napisał:
Nazywam się Jerzy Czajka. Pochodzę z Łańcuta. Obecnie mieszkam w Radomiu. Mój ojciec urodził się w Komarnie prawdopodobnie w 1936 .Tego nie wie dokładnie bo był na robotach w Niemczech. Była to miejscowość Stralsund na wyspie Rugia.Podobno matka Anna de domo Lis zmieniła mu datę urodzenia na późniejszą bo dzieci też brali do pracy.
Teraz to co wiem o genealogii:
Tata ojca nazywał się Mieczysław ( 1909-1968)
Rodziców Mieczysława nie znam. Ojciec być może Franciszek ,ale spekulował nie będę.Wiem Ze na jego pogrzebie było dwóch braci :Józef i Marian z Chocianowa. Ponieważ ojciec mało pamięta z racji wojennej traumy i wieku. Proszę o pomoc.
Z poważaniem Jurek Czajka


I to się zgadza-popytałem w rodzinie i faktycznie Józek i Marian jechali kiedyś a okolice Przemyśla na pogrzeb.
Z rodziny tej żyją teraz jedynie : Dorota i Arek - wnuki Józefa. Mieszkają w Wałbrzychu.
Reszta rodów z prababką Marią na cmentarzu w Chocianowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
artur



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 5:28 pm    Temat postu: Re: rodzina Czajków Odpowiedz z cytatem

Piotr Wiernik napisał:
W Wałbrzychu długie lata dyrektorem okręgu telekomunikacji był p. Ryszard Czajka urodzony w Komarnie. Proszę ewentualnie z nim nawiązać kontakt w interesującej Panią sprawie. Telefon jest w książce.Pozdrawiam


to już wiekowy człowiek - mój ojciec chrzestny. Jak ostnio go widziałem to juz nikogo nie rozpoznawał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sławek



Dołączył: 08 Lut 2018
Posty: 1

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 10:41 pm    Temat postu: Rodzina Czajka Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry nazywam się Sławomir Czajka. Mieszkam w Łańcucie.
Mój ojciec nazywa się Grzegorz Czajka ma dwóch braci Jerzego i Marka.
Dziadek nazywa się Kazimierz Czajka urodził się w Komarnie.
Ojciec dziadka: Mieczysław Czajka
Rodzeństwo Mieczysława:Józef,Marian,Karolina,Waleria,Julia i prawdo podobnie jeszcze Kazimierz, dziadek mi mówił że podczas akcji ak w Komarnie brał w niej udział Kazimierz (brat Mieczysława) uciekali przed upa przez rzekę i dostał zapalenia płuc i zmarł.
Ojciec Mieczysława nazywał się Franciszek a matka Maria.
Brat lub kuzyn Franciszka : Jędrzej 1875-1935
Proszę o jakiekolwiek wiadomości o rodzinie. Mój email: czajka.slawomir@o2.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum