Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwanie przodków Mysakowicz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mysarasa



Dołączył: 19 Kwi 2021
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 21, 2021 2:12 pm    Temat postu: Poszukiwanie przodków Mysakowicz Odpowiedz z cytatem

Hej przeszukując internety celem odkrycia historii moich przodków dotarłem do Komarna. Wszystkie ślady kręcą się w koło Komarna, Żydaczowa i Mikołajowa nad Dniestrem.

Poszukuję informacji na temat rodziny Mysakowicz. Mój pradziad Mikołaj urodzony 15.07.1907 najprawdopodobniej Żydaczów wyjechał na Śląsk przed 1925, wówczas urodziła się jego pierwsza córka a moja ciocia Janina. Jego ojciec Michał (syn Szymona? i Agaty Melnyk?) i matka Anna zd. Waselkowska w Internecie natknąłem się jeszcze na ślad ślubu w 1925 z Katarzyną Lawrenciów (Ławrenciów?) córką Andrzeja i Marii zd. Sztojko. Michał w 1909 był emigrantem zarobkowym w USA w dokumentach pokładowych jest zapis, że wyjechał z Komarna. Dane nie potwierdzone w żaden sposób, zakładam że w owym czasie wielu Michałow Mysakowicz nie zamieszkiwało tych terenów.
Jeśli masz jakieś informacje daj znaćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 16, 2021 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym Komarnem może być problem. u mnie tez przodek miał wpisane Komarno a pochodził ze wsi obok,. pozostaje przeszukac parafie z rocznika ur Michała 1883+- 2lata i moze jakis strzał bedzie , tak na szybko w komarnie jest to nazwisko ale ur Michała nie widziałem .
_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mysarasa



Dołączył: 19 Kwi 2021
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 20, 2023 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja

Pradziadek urodzony 15-07-1902r w Trościańcu, w okolicach 1922r przyszedł z 74 Pułkiem Piechoty w stopniu kaprala do Lublińca na Śląsku i tu osiadł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum