Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KOMARNO, Rodzina Nowickich i Piskorzów.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ryszard Nowicki



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 5:14 pm    Temat postu: KOMARNO, Rodzina Nowickich i Piskorzów. Odpowiedz z cytatem

Zamieszczam kilka posiadanych fotografii naszej rodziny Nowickich i Piskorzów zamieszkałych w Komarnie do 1945 roku. Może na nich rozpoznane zostaną osoby innych mieszkańców Komarna lub odnajdzie się ktoś z naszej rodziny, o którym nie wiemy i nie mamy dotychczas z nim kontaktu. Pozdrawiam Ryszard Nowicki Wrocław.
[img]http://www.fotosik.pl/u/RyszardNowicki/album/1761419[/img][/url]

_________________
Ryszard Nowicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fra_mauro



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 17

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspaniałe zdjęcia ! Smile Czy jest pan w stanie rozpoznać jakieś osoby na przedstawionych zdjęciach i oznaczyć je ?
_________________
Poszukuj? przodków i szczegó?ów z historii rodzin: Stefaniszynów z Bucza?, Korneckich z Litewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gaczysław



Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: Kielce

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na jednym ze zdjęć jest przedstawiony Stanisław Piskorz. Jest on bratem stryjecznym mojej babci - Julii Komers z domu Piskorz (siostry rodzonej Bronisławy Piskorz) i ojcem chrzestnym mojej matki Romany , córki Julii. Zginął prawdopodobnie w Katyniu w 1940 (Ukraińska Lista Katyńska).
Jeżeli chciałby Pan więcej informacji , proszę o kontakt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Nowicki



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie Pana - oczywiście, że chciałbym coś więcej wiedzieć o Rodzinie, tym bardziej, że Stanisław Piskorz był bratem mojej mamy Marii i jej brata Kazimierza.Jego żoną była Stefania, siostra mojego ojca. Po wojnie zamieszkali w Rudzińcu Gliwickim. Dzieci Stanisława to Edward i Janina.Niestety wszyscy już zmarli.W Rudzińcu mieszka tylko zona Edwarda, jej dzieci i dzieci Janiny. Bardzo proszę o kontakt. Mój telefon 502391645. Pozdrawiam serdecznie Ryszard Nowicki Wrocław.
_________________
Ryszard Nowicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryszard Nowicki



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 06, 2015 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz do Pana Gaczysława. Czy Broniława Piskorz pochodzącą z Komarna - chodzi o nauczycielkę z Zielonek, zmarłą i pochowaną w Jędrzejowie. Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję wszelkie informacje. Ryszard Nowicki
_________________
Ryszard Nowicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryszard Nowicki



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pana Gaczysława - bardzo uprzejmie prosiłbym o kontakt na podany telefon.Proszę jedynie o sygnał a ja oddzwonię. Pozdrawiam Ryszard Nowicki Wrocław.
_________________
Ryszard Nowicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KPiskorz



Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 1

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 4:36 pm    Temat postu: Mikołaj Piskorz Odpowiedz z cytatem

Witam,
Szukam informacji na temat Mikołaja Piskorza
Miał synów Dymitra i Piotra Piskorza, którzy zmarli na warmii (rodzina się przeprowadziła na północ Polski)
Mój dziadek (syn Piotra) niewiele pamięta, wspomniał coś o miejscowości Mołodycz...

Proszę o pomoc Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aleksander



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy mógłby Pan odświeżyć link do zdjęć, gdyż nie jest aktywny. Chciałbym zobaczyć zdjęcia rodziny Nowickich i Piskorzów.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AdamJ



Dołączył: 20 Sty 2021
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 22, 2021 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Komarniaków.
Czy w badaniu swoich korzeni ktoś natknął się na takie osoby: Józef Jankowski i Apolonia Jankowska z domu Nowicka lub Jan Nowicki i Antonina Nowicka z domu Smalec, to moi pradziadkowie. Niestety dat urodzenia i śmierci jeszcze nie mam. Dziękuję za wszelkie informacje, pozdrawiam Adam Jankowski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Nowicki



Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 11, 2021 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Adamie. W mojej rodzinie Nowickich i Piskorzów z Komarna była nazywaliśmy ją ciocia Maria Smalec. Wszyscy do Niej zwracali się Marynka.To była siostra mojego dziadka Jana Piskorza. Jest 0n na zdjęciu w książce śwp. Piotra Wiernika na stronie 258. Mężem Marii był Wojciech Smalec. Mieli dwoje dzieci Urszulę i Tadeusza zwali go Dziunek. Jest na stronie 35 w.wspomianej książki, w mundurze wojskowym. Przed wyjazdem na ziemie zachodnie ostatnio mieszkali w Gródku Jagielońskim a we Wrocławiu przy ul Korfantego 15. Dziunka na ulicy Wrocławia Rosjanie rozjechali samochodem gdy w nocy wracał ze służby. Był oficerem frontowym a po zakończeniu wojny został skierowany do dalszej służby w Jednostce Wojskowej na Partynicach. Pozostali już dawno zmarli. Pozdrawiam Ryszard Nowicki Wrocław.
_________________
Ryszard Nowicki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum