Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe dokumenty dla Komarna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magdalena Smolska Kwinta



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 73

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 8:54 pm    Temat postu: Nowe dokumenty dla Komarna Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór!
Proszę Państwa wczoraj udało mi się odnaleźć bardzo ciekawe dokumenty, mogę smiało powiedzieć, że to chyba najważniejsze odkrycie jakie poczyniłam dla Komarna. W bazach Ossolineum znalazłam dokumenty które zostały opisane: Komarno. Parafia rzym.-kat. w Komarnie. Materiały archiwum parafialnego. [1800-1929] k. 285.
Zostały zgrupowane pod dwiema sygnaturami.
Pierwsza DE-22972 - to Status Animarum z połowy XIX w. Bardzo ważny rękopis. Proboszcz parafii w Komarnie pieczołowicie spisał wszystkich mieszkańców zarówno Komarna jak i wszystkich wiosek podlegających pod parafię. W zapiskach podano daty urodzenia, zgonów, wyznanie.
Biorąc pod uwagę, że księgi metrykalne z Komarna zachowały się własciwie fragmentarycznie i są praktycznie dla nas badaczy niedostępne, status animarum jest prawdziwą kopalnią wiedzy!!!

Druga sygnatura DE-22973 zawiera dokumenty z późniejszego okresu, ale również bardzo ciekawe. Są to odpisy metryk chrztów, ślubów, zapowiedzi, głównie z początku XX w. Kilka kart z ksiegi ślubów dla Horożany i Rumna z 1772 roku!

Link do powyżej omówionych dokumentów:
http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/wyniki_proste_op.php?OP-013049

To jednak nie wszystko!
Odnalazłam również księgę zawieranych transakcji z konca XVIII w.
Bardzo ciekawy rękopis, który pokazuje jakie były relacje społeczne w ówczesnym Komarnie.

http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/wyniki_proste_op.php?OP-012855

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Smolska - Kwinta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamkropek



Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 6

PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Magdaleno, będę pierwszy z wielkimi wyrazami szacunku i podziękowaniami dla Pani.

Właśnie ściągnąłem i analizuje. W mojej ocenie jest to dokument z 1856 r i na ten moment obejmuje spis wszystkich mieszkańców !

Dzięki Pani mam wszystkich z Herman moich pra(x3)dziadków z datami narodzin ich członków.

Rewelacja i dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panku



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 21

PostWysłany: Wto Mar 14, 2017 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie tu długi czas, a tu taka niespodzianka.
Jeszcze nie zaglądałem ale i we mnie nadzieje na powrót zawrzały Smile
Dziękuję

Kamil Pauk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefania



Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 6

PostWysłany: Wto Cze 13, 2023 10:38 am    Temat postu: Re: Nowe dokumenty dla Komarna Odpowiedz z cytatem

Magdalena Smolska Kwinta napisał:
Dobry wieczór!
Proszę Państwa wczoraj udało mi się odnaleźć bardzo ciekawe dokumenty, mogę smiało powiedzieć, że to chyba najważniejsze odkrycie jakie poczyniłam dla Komarna. W bazach Ossolineum znalazłam dokumenty które zostały opisane: Komarno. Parafia rzym.-kat. w Komarnie. Materiały archiwum parafialnego. [1800-1929] k. 285.
Zostały zgrupowane pod dwiema sygnaturami.
Pierwsza DE-22972 - to Status Animarum z połowy XIX w. Bardzo ważny rękopis. Proboszcz parafii w Komarnie pieczołowicie spisał wszystkich mieszkańców zarówno Komarna jak i wszystkich wiosek podlegających pod parafię. W zapiskach podano daty urodzenia, zgonów, wyznanie.
Biorąc pod uwagę, że księgi metrykalne z Komarna zachowały się własciwie fragmentarycznie i są praktycznie dla nas badaczy niedostępne, status animarum jest prawdziwą kopalnią wiedzy!!!

Druga sygnatura DE-22973 zawiera dokumenty z późniejszego okresu, ale również bardzo ciekawe. Są to odpisy metryk chrztów, ślubów, zapowiedzi, głównie z początku XX w. Kilka kart z ksiegi ślubów dla Horożany i Rumna z 1772 roku!

Link do powyżej omówionych dokumentów:
http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/wyniki_proste_op.php?OP-013049

To jednak nie wszystko!
Odnalazłam również księgę zawieranych transakcji z konca XVIII w.
Bardzo ciekawy rękopis, który pokazuje jakie były relacje społeczne w ówczesnym Komarnie.

http://bazy.oss.wroc.pl/kzc/wyniki_proste_op.php?OP-012855

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Smolska - Kwinta




Czy ma ktoś pobrane pliki i mógłby przesłać?
Niestety zawartość jest pusta. 0kB
z góry dziękuję


Ostatnio zmieniony przez Stefania dnia Sob Lip 15, 2023 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Sro Lip 05, 2023 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie działa

https://dbs.ossolineum.pl/kzc/pobpdf.php?fond_9/rl_f9_rkps_2217_cz_1.pdf

_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum