Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukuje krewnych Tekli Bobeła z Chłopów( zd Mihułka)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2021 7:24 pm    Temat postu: Poszukuje krewnych Tekli Bobeła z Chłopów( zd Mihułka) Odpowiedz z cytatem

Poszukuje krewnych Tekli Bobeła z domu Mihułka lub Michułka ze wsi Chłopy.
Tekla to moja prababcia, ktorej dzieci to Henryk, Roman, Kazimiera. Po przybyciu ze wschodu osiedlili sie w Chełmku Wołowskim a potem w Miłczu kolo Wołowa. Oni juz nie żyja. Kazimiera to moja babcia. Maż mojej prababci Marcin został zastrzelony z samolotu przez Niemców. Tekla urodziła sie 25.02.1906 roku.

Bede wdzieczna za jakiejkolwiek informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2021 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znane są Pani imiona rodziców Tekli?
_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2021 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie znam imion rodzicow prababci. Jej brat miał na imie Stanisławi emigrował do USA lub Kanady. Prababcia miala jakas rodzine w Chocianowicach…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia ze Stanisław bardzo prawdopodobna ponieważ na elis islands jest Stanisław Mihułka który przybył do USA w 1910 roku. A nazwisko Bobeła faktycznie występuje we wsi Chocianowiec. Na chwilę obecną nie ma ksiąg Ur z 1906 roku Chłopy, więc trudno określić jej rodziców, trzeba złożyć wniosek do USC o odpis zgonu wtedy można dalej szukać. Mogę podrzucić trop nie jest on oczywiście pewny ,ale owy Stanisław Mihułka jeśli byłby bratem Tekli to w 1910 miał ok 22 lat i mamy w aktach Ur Stanisława Mihułka Ur w 1889 Chłopy syn Jana Mihułka i Marii Muzyka. Jak zdobędzie Pani akt zgonu i imiona rodziców się będą zgadzały to będzie można ładne drzewo genealogiczne rozrysować. Mamy też Marcina Bobełe Ur 1897 i zmarły w 1941 co by miało spójność z tym zabiciem przez Niemców syn Mateusz Bobeła i Maria Mihułka.
_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udalo mi sie znalesc informacje, ze Marcin Bobeła miał brata Lukasza oraz siostre Francisze. Moja mama sprobuje dostac info z aktu zgonu prababci Tekli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna Pasek napisał:
Udalo mi sie znalesc informacje, ze Marcin Bobeła miał brata Lukasza oraz siostre Francisze. Moja mama sprobuje dostac info z aktu zgonu prababci Tekli.



wg mnie zgadzałoby sie Franciszka Bobeła ur 6.11.1890 córka Mateusza bobeły i marii mihułka oraz łukasz bobeła ur 22.12.1885 rodzice Ci sami. wszyscy urodzeni w domu nr 100 wiec raczej bez pomyłki. idac dalej rodzicami mateusza bobeły ojca marcina sa vincenty bobeła i maria kasprzyszak( sic musiałbym sprawdzić ponieważ może to być dalsza moja rodzina, na poewno nie z głównej linii ale prawdopodobnie z lini brata mojego 2 x pradziadka lub 3 x pradziadka) )
pozdrawiam marcin k i jak Pani woli zapraszam do kontaktu przez mail lub na FB to może cos jeszcze pomogę.

ewentualnie czy tekla miała jakies rodzeństow które urodziło sie przed 1903 rokiem? to tez ułatwi szukanie.

_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie wiem tylko o jej bracie Stanisławie, ktory wyemigrowal do USA lub Kanady. Mama mowiła, ze Babcia jezdziła do Chocianowic aby odwiedza Mc Weronke. Nie wiemy kim dla Tekli byla Weronka.
Serdecznie Ci Dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna Pasek napisał:
Na razie wiem tylko o jej bracie Stanisławie, ktory wyemigrowal do USA lub Kanady. Mama mowiła, ze Babcia jezdziła do Chocianowic aby odwiedza Mc Weronke. Nie wiemy kim dla Tekli byla Weronka.
Serdecznie Ci Dziekuje za pomoc.



Weronka to najpewniej Weronika ale jak była rówieśniczką Tekli to nic nie znajdziemy za bardzo ponieważ dokumenty urodzeń kończą się na 1901 roku przynajmniej te mi dostępne.

co jeszcze mogę pomóc chociaż dziwi mnie ze nie ma dzieci Tekli w spisie repatriantów, gdzie np moj 2letni ojciec jest spisany. można w archiwum we Wrocławiu poszukać, ale widze tylko taki wpis.

Nazwisko Imię Sygnatura Archiwum Sygnatura Jednostki Strona Zdjęcie Lp. Miejscowości
Bobeła Tekla 82/345 1954 21 23 42 Wołów

_________________
qumbas000@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Marcin k dnia Czw Wrz 23, 2021 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prababcia Tekla mowila, ze ich bylo duzo w domu. Podobno miala duzo rodzenstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna Pasek napisał:
Prababcia Tekla mowila, ze ich bylo duzo w domu. Podobno miala duzo rodzenstwa.


jeśli weźmiemy że Stanisław ten co wyjechał do Usa i pisałem o nim wcześniej to brat Tekli i ich rodzice to jan mihułka i maria muzyka to ich rodzeństwa troche było:
tomasz 1878
katarzyna 1880
franciszka 1882
apolonia 1883
mateusz 1886
owy stanisław co wyemigrował ur 1889
Tekla 1894
stanisława 1901
i tu dalej brak najprawdopodobniej Tekla była by jedna z najmłodszych ponieważ nawet jakby Jan Mihułka z Maria wzięli slub ok 21 roku życia i zaraz urodziłby im sie Tomasz to rodząc Tekle jej mama miała by ok 50 lat

tyle mogę pomóc bez imion rodziców Tekli to tylko teoria moja, może się sprawdzi może nie.

_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie Dzieki za to ale nie wiem dlaczego nazwali by kolejna corke Tekla?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2021 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna Pasek napisał:
Wielkie Dzieki za to ale nie wiem dlaczego nazwali by kolejna corke Tekla?


może pierwsza zmarła? mieli taki kaprys itp, ciężko powiedzieć, ja bym sie tym nie sugerował. Wydobędzie Pani z USC akt zgonu Tekli to sie wszystko wyjaśni bez tego to tylko domysły i teorie. a najlepiej to razem z aktem slubu z Marcinem wtedy tez sie potwierdzi ta linie bo będzie Pani miała imiona jego rodziców. po 1945 akty ślubów były odtwarzane jak zaginęły podczas 2wś lub ktos nie miał papierka wiec tez powinien byc dostępny USC.

_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2021 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodzice Tekli to Jan I Katarzyna Mihułka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2021 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna Pasek napisał:
Rodzice Tekli to Jan I Katarzyna Mihułka.

Przepraszam że tak podpytuje, ale akurat Janów Mihułka jest kilku i Katarzyna też popularne imię a panieńskie nie znamy. Mam jeden trop ale nie pewny na 100%
Pamięta Pani czy może rodzice Tekli zostali na Ukrainie? W spisie repatriantów ich nie widzę.

_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Justyna Pasek



Dołączył: 18 Wrz 2021
Posty: 11

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2021 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiemy. Prababcia nie wspominała nic o swoich rodzicach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum