Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Informacje Rodzinne- pilne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomjan1984



Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 12:32 pm    Temat postu: Informacje Rodzinne- pilne Odpowiedz z cytatem

Witam poszukuje informacji o:
Antoni Kasprzyszak
zamieszkały w Buczały, parafia Komarno
Wcielony do wojsk austrowęgierskich w 1914/15
zmarł na froncie włoskim w nieznanym miejscu.

Wszelkie informacj może pomoga mi ustalić gdzie spoczywa,
zapewne na granicy włosko-austriackiej ale szukam miejsca

Pozdrawiam,
moj kontak:
yf01@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Aleksandra



Dołączył: 14 Kwi 2021
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2021 9:23 am    Temat postu: Re: Informacje Rodzinne- pilne Odpowiedz z cytatem

tomjan1984 napisał:
Witam poszukuje informacji o:
Antoni Kasprzyszak
zamieszkały w Buczały, parafia Komarno
Wcielony do wojsk austrowęgierskich w 1914/15
zmarł na froncie włoskim w nieznanym miejscu.

Wszelkie informacj może pomoga mi ustalić gdzie spoczywa,
zapewne na granicy włosko-austriackiej ale szukam miejsca

Pozdrawiam,
moj kontak:
yf01@wp.pl


Czy udało się uzyskać jakieś informacje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Kapłon



Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 8

PostWysłany: Sob Kwi 17, 2021 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://des.genealogy.net/ou1wk/search/index
Na powyższej stronie internetowej można wyszukać wszystkich żołnierzy Armii Austro-Węgierskiej biorących udział w I Wojnie Światowej ujętych na listach strat z jakiegokolwiek powodu.
Niestety, Antoni Kasprzyszak występuje tylko jako mieszkaniec Chłopów (zapisany jako Anton Kasprzyczak) i występuje jako ranny. Jeśli chodzi o miejscowość Buczały, to w wyniku wyszukiwania pojawia się tylko Mateusz Kasprzyszak. Szukając wg zapisu Buczaly albo Buczaty, bo tak zapisane miejscowości występują na Listach strat CK Armii znajdujących się m.in w Bibliotece Krajowej w Wiedniu - https://digi.landesbibliothek.at/viewer/ również nie odnalazłem Antoniego Kasprzyszaka z Buczał.
Wyszukiwać można także według innych kryteriów: kraju (Land) np. Galizien, powiatu (Bezirk) np. Rudki, czy miejscowości (Heimatort), wówczas nawet przekręcenie nazwiska, czy nazwy miejscowości nie stanowi problemu.
W moim przypadku pomimo przekręconych nieznacznie nazwisk odnalazłem wszystkie moich członków rodziny, ale znałem ich daty urodzenia. W jednym przypadku jest określony kilkudniowy przedział czasu, kiedy poległ brak jest jednak miejsca. W drugim przypadku określone jest miejsce obozu jenieckiego w którym przebywał w głębi Rosji. Z ustnych przekazów wiem, że wrócił z niewoli. W wyszukiwaniu bardzo pomocny jest właśnie rok urodzenia.
Pozdrawiam
Mariusz Kapłon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin k



Dołączył: 23 Mar 2021
Posty: 27

PostWysłany: Sob Maj 22, 2021 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest ale pod złym zapisem nazwiska http://des.genealogy.net/search/show/14513149
_________________
qumbas000@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum