Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna komarno.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwane rodziny: Fałat, Bobeła

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorota



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 9:15 pm    Temat postu: Poszukiwane rodziny: Fałat, Bobeła Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
jako nowy uczestnik forum chciałabym podziękować jego założycielom za udostępnienie możliwości podejmowania poszukiwań naszych rodzin. Smutne historie przesiedleń zmieniają swój charakter, kiedy ożywa pamięć o rodzinnym domu na wschodnich kresach. Obraz miejscowości: Chłopy, Komarno z lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku znam z opowieści mojej Babci – Wiktorii (panieńskie nazwisko- Fałat). Wiele wątków opowiadanych przez nią historii nagle jednak urywa się: przyjaźnie, znajomości zostają drastycznie przerwane przez nieuchronne wydarzenia, niektóre kontakty z rodziną ulegają nieodwołalnemu zawieszeniu: jakby jakiś świat nagle przestał istnieć, jakby pewien etap życia nagle skończył się wraz z rozproszeniem ludzi, opuszczeniem miejsc- więzy, łączące tamtą rzeczywistość wraz z wydarzeniem repatriacji zostały przerwane. Różnie potoczyły się losy tych, którzy budowali tamten świat- niektórzy zniknęli bezpowrotnie.
Moja Babcia–Wiktoria urodziła się w 1920 roku we wsi Chłopy. Jej rodzice to Agnieszka (panieńskie nazwisko: Bobeła) oraz Józef Fałatowie. Prababcia Agnieszka Fałat (była córką Katarzyny i Kazimierza Bobełów) miała czterech braci: Wincentego i Grzegorza (legioniści polegli w 1915 roku w walce o niepodległość Polski_ ich nazwiska widnieją na pomniku legionistów na cmentarzu w Komarnie), Tomasza, Franciszka (Franciszek ożenił się z Antoniną, zamieszkali w miejscowości Skałat i mieli dwójkę dzieci: Katarzynę i Antoniego, Katarzyna wyszła za mąż za Stanisława Szymańskiego, potem, gdy cała ich rodzina musiała wyjechać w głąb Rosji- Kasia zmarła w trakcie trudnej podróży, nie wiadomo, co stało się z jej mężem- Stanisławem, oraz z jej bratem- Antonim, natomiast nazwisko jej mamy-cioci mojej babci znalazłam w spisie Polaków, którzy w 1944 roku zostali z Rosji wywiezieni do Anglii.) oraz jedną siostrę: Apolonię (wyszła za mąż otrzymując po mężu nazwisko Mazur, miała syna Wincentego i córkę Klarę, która po przesiedleniu zamieszkała w miejscowości Wiązów koło Strzelina, zmarła kilka lat temu).
Rodzina taty mojej Babci- Józefa Fałata jest dla mnie mniej znana. Mój pradziadek, zanim ożenił się z prababcią Agnieszką, miał już rodzinę: mieszkał z żoną i trójką dzieci. Po powrocie z walk w trakcie pierwszej wojny światowej
podobno zastał w swoim domu tylko dwóch synów: Leona i Władysława, natomiast jego rodzice, żona, i córka Wiktoria zmarli na tyfus. Wówczas powtórnie ożenił się z moją prababcią Agnieszką, a by uczcić pamięć swej córki, nadał mojej Babci imię: Wiktoria. Gdy więc urodziła się Babcia, miała już przyrodnich, starszych braci: Leona oraz Władka. Babcia miała też dwóch młodszych braci: Franciszka i Kazimierza. Franciszek zmarł jeszcze jako kilkuletnie dziecko na zapalenie płuc. Kazimierz natomiast zginął w wieku około dwudziestu lat – został zamordowany przez bandę UPA w trakcie pełnienia patrolu niedaleko wsi Chłopy (służył w jednostkach ochotniczej „straży”). Tata Babci – Józef zmarł jeszcze na Wschodzie. Jej mama- Agnieszka razem z Babcią przyjechała na Zachód i zmarła w latach siedemdziesiątych.
Po przesiedleniu, już na Zachodzie Babcia wyszła za Franciszka Seńków – mojego dziadka i zamieszkali w miejscowości Gnojna. Rodzina Dziadka pochodzi również ze Wschodu- ze wsi Andryjanów, która została niemal całkowicie spalona przez ukraińskie organizacje UPA
. Mama dziadka miała na imię Salomea, zmarła już na zachodzie. Nic mi nie wiadomo o tacie mojego dziadka i o jego przodkach.
Z opowiadań Babci wiem, że wieś Chłopy była wyjątkowo zorganizowana, jeśli chodzi o obronę przed atakami band UPA. Jej brat Kazimierz jako młody chłopak działał w specjalnej straży, a Babcia należała do AK. Wszystkie zdarzenia z tamtego czasu babcia przechowuje w swej pamięci, w jej opowiadaniach miniony świat ożywa wraz ze zdumiewającymi szczegółami.
Tyle wiem o moich przodkach z opowiadań Babci. Poniżej zamieszczam zdjęcia wraz z opisami, na których może ktoś rozpozna kogoś ze swojej rodziny. Gdyby tak się stało, proszę o jakieś informacje. Z pewnością ucieszą one bardzo mnie i moją Babcię.

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e0f5c2fbd4f8318.html]



To zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z 1942 roku. Z przodu siedzą: z lewej strony- Janina Cygan (potem przejęła nazwisko po mężu: Korczyńska), Waleria Bober; nad nimi stoją (też od lewej strony) Franciszka Kanoś (przyjaciółka mojej Babci) oraz moja Babcia- Wiktoria (wówczas- Fałat).


[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f743ca85c32704bd.html]


Zdjęcie przedstawia wesele Urszuli (panieńskie nazwisko: Muzyka) oraz Tomasza Mazurów. Z lewej strony obok panny młodej, w jasnym garniturze siedzi brat mojej Babci- Władek. Nad panem młodym stoi moja Babcia- Wiktoria. Mała dziewczynka w jasnym płaszczyku, koło wujka Władka to Janina Mazur.


[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb80ce934585ea85.html]


Zdjęcie przedstawia ciocię mojej Babci - Antoninę Bobeła wraz z dwójką jej dzieci oraz nieznaną mi dziewczynką. Chłopczyk to kuzyn Babci Wiktorii- Antoś, dziewczynka z czarnymi, krótkimi włosami to jego siostra- Kasia.

[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67af83aaa8b19263.html]


To zdjęcie ślubne Kasi [panieńskie nazwisko: Bobeła] i Stanisława Szymańskich.

[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf2324535997bd47.html]


A ta fotografia przedstawia kobiety odpoczywające po pracy [babcia pracowała w miejscowym folwarku]. Babcia Wiktoria to jedyna na zdjęciu dziewczyna w białej chustce, przykucająca na końcu szeregu. Za nią jej przyjaciółka- Frania Kanoś.


Ostatnio zmieniony przez Dorota dnia Nie Kwi 15, 2012 1:03 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Piasek



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 26

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pani Doroto poniżej podaję to co udało mi się znaleźć, jednak pewności nie mam czy to są pani Fałatowie.

Wiktoria Fałat ur.1899 we wsi Chłopy wpis nr.10/1899 , córka Józefa Fałata i Marii z d. Mihułka.
Józef Fałat ur.1873 we wsi Chłopy wpis nr.81/1873 , jego rodzice to Jan Fałat i Antonina Muzyka.

Z powyższych dat wynikałoby że Pani pradziadek był o 47 lat starszy od Pani babci, nie jest to niemożliwe. Jeżeli uważa Pani że to mogą być Ci wlaściwi Fałatowie to proszę o kontakt na maila, wyślę Pani mini drzewo zawierające także rodzeństwo Józefa Fałata, rodzeństwo jego rodziców itp.

mój email : piachu111@tlen.pl

Pozdrawiam.
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdalena Smolska Kwinta



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 73

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Doroto!
Jeżeli dane podane przez Pana Łukasza odnośnie rodziców Józefa Fałata są prawdziwe, to znaczy, że mamy wspólnych przodków:)
Otóz, ja szukam rodziny Muzyków.
Józef Fałat - syn Jana i Antoniny z Muzyków
Rodzeństwo Józefa:
Tomasz Fałat ur. 1875
Katarzyna Fałat 1876
Antoni Fałat 1881
Józefa Fałat 1884

Antonina Fałat z Muzyków była córką Błażeja Muzyki i Agaty z d. Cygan.
Rodzenstwo Antoniny:
Marcin Muzyka
Maria po mężu Bober.

Intruguje mnie zdjęcie ślubne Urszuli z Muzyków i Tomasza z Mazurów.
Zdjęcie, które Pani zamiesciła jest bardzo interesujące dla mnie, gdyz nic nie wiem o tej Urszuli?
Czy wie Pani w którym roku została wykonana ta fotografia?

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dorota



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Magdaleno,
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, niemal wszystkie podane przez Pana Łukasza i Panią informację zgadzają się z tymi, które ja posiadam. Józef Fałat - tata mojej Babci był rzeczywiście synem Jana i Antoniny z Muzyków. Miał dwie siostry i dwóch braci (tu jednak występuje pewne rozbieżność jeśli chodzi o moje i Pani informacje, dotyczy ona imion; według mojej Babci rodzeństwo jej taty-Józefa to: Karolina i Katarzyna oraz Antoni i Franciszek). Babcia wspomina też, że jej Babcia od strony taty (Antonina z Muzyków) miała rodzinę w Krakowie, która często odwiedzała ich, były to: ciocia Elżbieta oraz kuzynka Mila (prawdopodobnie Emilia).
Muzycy od strony Antoniny po wojnie mieli też osiedlić się w Morągu, to kuzyni mojej Babci: Antoni, Franciszek i Mateusz, jeden z nich podobno był księdzem.
Jeśli chodzi o Pani pytanie o Urszulę z Muzyków, której fotografię zamieściłam&; to koleżanka mojej Babci, prawdopodobnie nie spokrewniona z Muzykami - naszymi przodkami. Babcia twierdzi, że w Chłopach nazwisko Muzyka było bardzo popularne, nie musi więc oznaczać pokrewieństwa. Zdjęcie zostało wykonane około końca lat trzydziestych lub na początku lat czterdziestych (nie znam dokładnej daty).
Pani Magdaleno, nie wiem, czy w jakiś sposób będę mogła pomóc Pani w poszukiwaniach Pani przodków z Muzyków. W pamięci mojej Babci wiele kwestii się zatarło. Gdyby jednak miała Pani jakieś konkretne pytania- chętnie przedstawię je Babci i może będzie w stanie na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdalena Smolska Kwinta



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 73

PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Doroto!
No to przy okazji rozwiązałyśmy kilka zagadek :D
Otóż Emilia Muzyka z Krakowa to nikt inny tylko babcia mojego męża.
Faktycznie odwiedziny były częste bo babcia o tym wspominała.
Wspominała również, że wyjeżdżała jako dziecko na Mazury do jakiegoś wujka Muzyki, który był tam księdzem.
Powoli zaczynamy układać układankę w całość.
Babcia Mila (Emilia) niewiele pamięta z tamtego czasu, ale opowiadała mi, że podczas wojny gościł u nich (u jej rodziców Józefa Muzyki i Stefani) jakis krewny z Chłóp - Onufry Muzyka.
Nie wiem nic o tym Onufrym, podobno potem jego dzieci mieszkały gdzieś w okolicach Tarnowa?
Elżbieta Muzyka może być żoną Piotra Muzyki, który też jest z nami jakoś powiązany i też mieszkał przed wojną (lub tuż po) w Krakowie.

Co do Muzyków w Chłopach i Komarnie. Oczywiście, że zapewne rodzin takich było więcej, ale musiałby być ze sobą jakoś powiązane, wspólnymi przodkami. Będąc w październiku tego roku w Komarnie i Chłopach przeczesałam z przyjaciółką cały cmentarz, ale niestety nie znalazłam grobów Muzyków. Oprócz jednego z bardzo juz zatartą tablicą Jadwigi Muzyki i grobu Józefy Muzyki z d. Strzeleckiej.

Podeślę Pani link do naszej strony genealogicznej gdzie są umieszczeni wszyscy znani mi Muzykowie.

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena

Dodane po 6 minutach:

Własnie znalazłam informację, że w latach 1945-1949 proboszczem parafii w Morągu był Emanuel Muzyka.
Ten sam Emanuel w latach 1953-1956 był proboszczem w Jaworze, a następnie w latach 1957-1962 proboszczem W Głogówku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz Piasek



Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 26

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Pani Doroto.
Jeśli chodzi o rodzeństwo Józefa Fałata to miał on także siostrę Karolinę ur.1894 wpis nr.8/94 , a jeżeli chodzi o jego brata Tomasza, to zmarł on niedługo po urodzeniu w styczniu 1876. Może dlatego Pani babcia o nim nie słyszała. Jeżeli chodzi o Franciszka Fałata, to niestety nie mam danych. Nie przeszukiwałem mikrofilmów aż tak dokładnie.

Jan Fałat(ojciec Józefa) - był synem Tomasza Fałata i Barbary z d. Teneta. Wiem napewno że miał siostrę Katarzynę, która wyszła za Leopolda Cygana. Katarzyna i Leopold mieli conajmniej trójkę dzieci:

1.Jan Cygan ur.1867 wpis nr.83/67 , ożenił się z Marianną Rataj siostrą Marszałka Macieja Rataja.
2.Józef Cygan ur.1873 wpis nr.32/73 , zmarł w 1875.
3.Elżbieta Cygan ur.1875 wpis nr.74/75

Mam nadzieję że te informacje się Pani przydadzą.

Pozdrawiam.
Łukasz Piasek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dan Mazur



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 1:48 am    Temat postu: Francis Bobela Odpowiedz z cytatem

Hello
The Francis Bobela and Antonina that you mention in the original post may be Antonina Mazur and her husband Francis Bobela. Antonia is my Great Aunt the sister of my Grandfather Adalbert Wojciech Mazur. From my research I do know they lived in Skalat. I was told Francis and my Great Grandfather Szczepan Mazur died on the train.

Sincerely
Dan Mazur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Halszka



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 17

PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jeżeli chodzi o ród Grynienków to najstarszy związek z rodziną Fałatów, który jest w moim archiwum, przypada na rok 1831. We wrześniu 1831 roku został zawarty ślub pomiędzy 21 letnią Katarzyną, córką Kacpra Grynienko i Franciszki Urszulakówny, z Tomaszem Fałatem lat 36 (ur. ok. 1795) synem Wiktora. Czy ktoś dopisze ciąg dalszy tego związku?
Mam również pytanie czy ktoś z Państwa ma informacje dotyczace Franciszki Urszulakówny?

H.R.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomaszi



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam informacji o rodzinie Heleny z domu Fałat zmarłej przed 1939 rokiem - żonie Michała Pauk - matce Antoniego Pauk urodzonego we wsi Brzeziec (Komarno) w 1920 roku.
Może ktoś trafił w swoich poszukiwaniach na nazwisko Pauk v Pałuk v Pauka - prawdopodobnie rodzina grekokatolicka.

z ukłonami,
Tomasz M.Dąbrowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolpauk



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 6

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 12:44 am    Temat postu: Pauk Odpowiedz z cytatem

Witam,

Do Pana Tomasza i wszystkich forumowiczów:

Mój pra-pradziadek, Józef Pauk ur. 1851 r, pochodzi właśnie z Komarna. Miał 5 synów widocznych na fotografii. Józef siedzi po środku, w okularach. Po jego lewej stronie siedzi syn Franciszek Pauk - ojciec mojego dziadka Ździsława. Franciszek odwiedzał Józefa w Komarnie. Imion reszty braci nie znam, ale w najbliższych dniach będę miał te informację, gdy tylko odwiedzę dziadka Ździsława wszystkiego się o nich dowiem.
Józef Pauk miał brata, który podobno był popem. Rodzinna opowieść mówi o tym, że bracia pokłucili się, lub po prostu rozeszli.
Jak wspomniałem, w najbliższych dniach umieszczę więcej informacji.
Jeżeli ktokolwiek kojarzy jakieś fakty, coś sobie przypomina, bardzo prosżę o kontakt.
pauk.karol@wp.pl

[/img]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marchmiel



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 6

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 9:23 pm    Temat postu: Rodzina Muzyków, Bobeła i Dolińskich Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Jakiś czas temu zasiadłem do tworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego. Pochodzę z rodziny Muzyków, Dolińskich i Bobełów którzy zamieszkiwali w Chłopach, Komarnie i okolicach. Otóż mój dziadek śp. Franciszek tu na ziemiach Polskich otrzymał nowe nazwisko Muzyka, gdyz podczas repatriacji został przemycony w koszu pod stertą ziemniaków na wozie (tak mi zawsze sam dziadek, a później i bliscy opowiadali) właściwe nazwisko to Doliński (nic o tej rodzinie nie wiem , nie wiem czy miał jakieś rodzeństwo czy był sam, a może był po prostu sierotą i w czasie ucieczki do Polski zabrano go ze sobą) wiem tylko tyle , że urodził się w same święto Trzech Króli czyli 6 stycznia 1928 roku. Tu gdzie mieszkał czyli w Chocianowcu (woj. Dolnośląskie, dawne legnickie) był wychowywany przez przybranych rodziców, moich pradziadków (których pamiętam) Tomasza i Marię Muzyków (jak tylko będę miał zdjęcia to je umieszczę). Szukam kogokolwiek, kto by mi pomógł w tej sprawie. Wiem jeszcze, że Maria i Tomasz Muzykowie mieli córkę Franciszkę, czyli Franciszek (mój dziadek) był dla Franciszki przybranym bratem. Kurcze fajnie by było odnaleźć rodzinę. W ogóle nigdy się nie mówiło o Dolińskich. Może ktoś się znajdzie, kto zna historię moich Muzyków i Dolińskich.
W ogóle to się nazywam Marcin Chmielewski. Nazwisko przyjąłem po żonie, gdyż przed ślubem nosiłęm nazwisko Dubczakowski (też nie znam zbytnio historii tej rodziny) wiem tylko tyle, że moi pradziadkowie za granica wschodnią nie nazywali się Dubczakowscy tylko Dubczak lub Dubczek. Zmieniłem tylko dlatego, że miałem zawsze problemy z ludźmi, którzy myśleli, że nazwisko pisze się przez „p” a nie przez „b”. Tak naprawdę nazwisko Muzyka to panieńskie nazwisko mojej mamy.

Jakby ktoś się odnalazł to proszę o kontakt: marcin.chmielewski@o2.pl

Szukam również rodziny Bobełów, którzy zamieszkiwali Andryanów. Tyle wiem od mojej cioci, czyli córki Julii Muzyka z d. Bobeła. Rodzice babci Julii to Mateusz i Anna. Mateusz urodził się w 1900 r ale dokładnej daty nie znam , musiałbym pojechać na cmentarz do Chocianowca, jak będę miał to napisze, w tym samym grobie leży babcia Anna (pamiętam , tę babcię, gdyż jak tylko byłem na wakacjach, feriach, to zawsze jeździliśmy do babci sprzątać, podwoziliśmy jedzenie, gdyż babcia miała problemy z poruszaniem się) Mateusz i Anna mieli 6 dzieci: Julię, Alojzego (zmarł w wieku 18 lat na prawdopodobnie tyfus, Bronisława (śp), Eugeniusza (śp), Mariana (mieszka w Chocianowcu) i Juliana (śp).

Wiem też, że niedaleko mnie - Ścinawa (woj. dolnośląskie)bo jakieś 13 km we wsi Wielowsi zamieszkuje na pewno jedna rodzina Muzyków, gdyż spotkałem się z nimi niedawno na weselu. Ja byłem jako fotograf, a oni jako goście weselni

Dzięki wielkie za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam
Marcin

Dodane po 35 minutach:

Witam wszystkich. Jakiś czas temu zasiadłem do tworzenia rodzinnego drzewa genealogicznego. Pochodzę z rodziny Muzyków, Dolińskich i Bobełów którzy zamieszkiwali w Chłopach, Komarnie i okolicach. Otóż mój dziadek śp. Franciszek tu na ziemiach Polskich otrzymał nowe nazwisko Muzyka, gdyz podczas repatriacji został przemycony w koszu pod stertą ziemniaków na wozie (tak mi zawsze sam dziadek, a później i bliscy opowiadali) właściwe nazwisko to Doliński (nic o tej rodzinie nie wiem , nie wiem czy miał jakieś rodzeństwo czy był sam, a może był po prostu sierotą i w czasie ucieczki do Polski zabrano go ze sobą) wiem tylko tyle , że urodził się w same święto Trzech Króli czyli 6 stycznia 1928 roku. Tu gdzie mieszkał czyli w Chocianowcu (woj. Dolnośląskie, dawne legnickie) był wychowywany przez przybranych rodziców, moich pradziadków (których pamiętam) Tomasza i Marię Muzyków (jak tylko będę miał zdjęcia to je umieszczę). Szukam kogokolwiek, kto by mi pomógł w tej sprawie. Wiem jeszcze, że Maria i Tomasz Muzykowie mieli córkę Franciszkę, czyli Franciszek (mój dziadek) był dla Franciszki przybranym bratem. Kurcze fajnie by było odnaleźć rodzinę. W ogóle nigdy się nie mówiło o Dolińskich. Może ktoś się znajdzie, kto zna historię moich Muzyków i Dolińskich.
W ogóle to się nazywam Marcin Chmielewski. Nazwisko przyjąłem po żonie, gdyż przed ślubem nosiłęm nazwisko Dubczakowski (też nie znam zbytnio historii tej rodziny) wiem tylko tyle, że moi pradziadkowie za granica wschodnią nie nazywali się Dubczakowscy tylko Dubczak lub Dubczek. Zmieniłem tylko dlatego, że miałem zawsze problemy z ludźmi, którzy myśleli, że nazwisko pisze się przez „p” a nie przez „b”. Tak naprawdę nazwisko Muzyka to panieńskie nazwisko mojej mamy.
Jakby ktoś się odnalazł to proszę o kontakt: marcin.chmielewski@o2.pl
Szukam również rodziny Bobełów, którzy zamieszkiwali Andryanów. Tyle wiem od mojej cioci, czyli córki Julii Muzyka z d. Bobeła. Rodzice babci Julii to Mateusz i Anna. Mateusz urodził się w 1900 r ale dokładnej daty nie znam , musiałbym pojechać na cmentarz do Chocianowca, jak będę miał to napisze, w tym samym grobie leży babcia Anna (pamiętam , tę babcię, gdyż jak tylko byłem na wakacjach, feriach, to zawsze jeździliśmy do babci sprzątać, podwoziliśmy jedzenie, gdyż babcia miała problemy z poruszaniem się) Mateusz i Anna mieli 6 dzieci: Julię, Alojzego (zmarł w wieku 18 lat na prawdopodobnie tyfus, Bronisława (śp), Eugeniusza (śp), Mariana (mieszka w Chocianowcu) i Juliana (śp).
Wiem też, że niedaleko mnie bo jakieś 13 km we wsi Wielowsi zamieszkuje na pewno jedna rodzina Muzyków, gdyż spotkałem się z nimi niedawno na weselu. Ja byłem jako fotograf, a oni jako goście weselni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Zawistowski



Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 15
Skąd: Jutrzyna

PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franciszka Kanaś vel Kanoś ze zdjęcia zamieszczonego w głównym poście jest moją daleką krewną i wojenną działaczką AK, za działalność zesłaną w głąb Rosji. Z powodu przeszłości z podziemiem do końca życia miała trudności i nie zalożyła rodziny. Posiadam częściowo dokumentację jej służby w AK.
_________________
Maciej Zawistowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum komarno.forumoteka.pl Strona Główna -> Komarno i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum